Hráčem kola se stal Atomový mravenec z Baníku, na paty mu šlapal slávista Lingr

HRÁČ KOLA

Chyť mě, když to dokážeš! Ve stylu tohoto slavného bijáku se o víkendu blýsknul srbský záložník Srdjan Plavšič, který zcela opanoval zápas s Bohemians. Svým nejlepším ligovým výkonem si suverénně zajistil ocenění Hráč kola, otázkou je, co s ním bude v zimě. Čím vším v sobotu zazářil a kdo v naší pravidelné rubrice obsadil další tři místa? 


3, Filip Nguyen (1.FC Slovácko)

Hodně zajímavými peripetiemi si ve Slovácku prochází Filip Nguyen. Mrštný gólman, o něhož svého času stála Slavia, se během této sezony ocitl hned několikrát na pranýři, zvlášť domácí pohárové bitvy s Partizanem a Nice mu opravdu nevyšly. Své prohřešky však většinou hned napravil, matné výkony střídal s těmi lepšími.

Víkendový duel s Hradcem Králové patřil do druhé kategorie. Hlavně v úvodu druhé půle byl Nguyen ve velké permanenci, Votroci ho ostřelovali ze všech možných stran. Nguyen se zaskvěl při ráně Matěje Ryneše, zneškodnil tutovku Adama Gabriela. Ze šesti střel na bránu pustil za svá záda pouze jednu a položil tak základ k vítězství 2:1.

„Nebyli jsme lepším týmem, náš výkon nebyl dobrý, O to víc si musíme cenit tří bodů. Jsou strašně důležité do tabulky,“ poznamenal trenér hostů Martin Svědík.

Foto: 1. FC Slovácko