Hráčem kola se stal Atomový mravenec z Baníku, na paty mu šlapal slávista Lingr

HRÁČ KOLA

Chyť mě, když to dokážeš! Ve stylu tohoto slavného bijáku se o víkendu blýsknul srbský záložník Srdjan Plavšič, který zcela opanoval zápas s Bohemians. Svým nejlepším ligovým výkonem si suverénně zajistil ocenění Hráč kola, otázkou je, co s ním bude v zimě. Čím vším v sobotu zazářil a kdo v naší pravidelné rubrice obsadil další tři místa? 


4, Lukáš Haraslín (AC Sparta Praha)

Hned v prvním kole proti Liberci se ošklivě zranil, do akce se vrátil až o tři měsíce později. Do tempa se dostával zvolna, i trenér Brian Priske ale věděl, že tenhle hráč má v sobě dynamit. Jak to vypadá, když zažehne doutnák, se ukázalo proti Českým Budějovicím.

Byť to kvůli husté mlze téměř nikdo neviděl, Slovák Haraslín ukázal jedno ze svých nejlepších představení po příchodu do Sparty. Zakládal akce, podnikal výpady do pokutového území. Ale hlavně vstřelil jediný gól utkání. A byl to zásah přímo skvostný. Na jeho petardu pod břevno neměl brankář Dávid Šípoš žádnou šanci zareagovat.

“Přes tu hustou mlhu jsem neviděl vůbec nic. Když Kovy (brankář Matěj Kovář) rozehrával, tak jsem nevěděl, jestli stojí napravo nebo nalevo. Vždycky jsem si tipl, kam ten míč může asi jít. Podmínky jsme ale měli všichni stejné, na to není třeba se vymlouvat. Důležité je, že jsme vyhráli a máme tři body," podotkl Haraslín po zápase.

Foto: AC Sparta Praha