Šilhavý musel těsně před srazem řešit omluvenky tří střelců, šanci dostávají Navrátil, Růsek a Pekhart

Šilhavý musel těsně před srazem řešit omluvenky tří střelců, šanci dostávají Navrátil, Růsek a Pekhart

Z nominace českého národního mužstva před nadcházejícími přípravnými duely s Faerskými ostrovy a Tureckem vypadli útočníci Patrik Schick, Adam Hložek a Martin Doležal. Ve výběru trenéra Jaroslava Šilhavého je nahradili jiní ofenzivní hráči Tomáš Pekhart, Antonín Růsek a nováček Jan Navrátil.

Tomáše Pekharta dobře známe a víme, co od něj můžeme čekat, a že nám pomůže. Navíc dobře zná prostředí v Gaziantepu, kde působí a kde budeme v sobotu hrát. Co se týče Antonína Růska a Jana Navrátila, oba svou výkonnost prokazují v lize. Z Olomouce tak jsou v nominaci aktuálně čtyři hráči – věříme, že nejen je budou chtít místní fanoušci podpořit,“ pronesl na webu repre.fotbal.cz trenér Jaroslav Šilhavý.

Nejlepčí útočník české současnosti Schick nestihl doléčit zranění, jeho spoluhráče z Leverkusenu Hložka neuvolnil německý klub, který ho bere na přípravu do USA.

„Leverkusen se nakonec rozhodl, že Adama Hložka vezme na přípravu do Spojených států. Vzhledem k tomu, že tento termín není v oficiálním mezinárodním kalendáři FIFA, tak Leverkusen má právo hráče neuvolnit, a nám nezbývá než to respektovat. Situace kolem Patrika Schicka byla taková, že jsme čekali, jestli stihne doléčit zranění. Počítali jsme s tím, že by odehrál první zápas proti Faerským ostrovům. Bohužel však v pořádku není, stejně jako Martin Doležal, vysvětlil manažer reprezentace Tomáš Pešír.

Zdravotní problémy má také dvaatřicetiletý Doležal z polského Zaglebie Lubin, který se v tomto ročníku Ekstraklasy střelecky prosadil dvakrát.

Reprezentanti se sešli v pondělí v poledne v Praze, ve středu sehrají v Olomouci utkání s Faerskými ostrovy a v sobotu absolvují v Gaziantepu proti Turecku poslední duel letošního roku.

Události 16. kola: Nejčervenější Jablonec, senzačně čtvrtá Sigma, tři nuly v řadě pro Spartu a 51 nastřílených gólů Slavie