Dle Šulce by se v Jablonci nemělo hrát o sestup: Všichni v kabině cítíme, že nehrajeme špatně a že bychom měli být výš

Dle Šulce by se v Jablonci nemělo hrát o sestup: Všichni v kabině cítíme, že nehrajeme špatně a že bychom měli být výš

Stále teprve jednadvacetiletý středopolař Pavel Šulc sice čekal na svou premiérovou trefu v Jablonci několik měsíců, nicméně poslední týdny mu vychází a prosadil se jak proti Dynamu, tak proti Mladé Boleslavi.

Jeho druhý podzimní zásah ale severočeské družině ze Střelnice žádné body nepřinesl a částečně za to nepochybně mohlo i další nesmyslné vyloučení, které bylo od startu této sezony již sedmé...

Tentokráte nedohrál v zelenobílých barvách mladý střední obránce David Heindereich, jenž musel nuceně pod sprchy již po dvaačtyřiceti minutách hry.

"My se o tom bavíme furt, že musíme být disciplinovanější na hřišti. Že si musíme dávat pozor na tyhle souboje. Je tu video, rozhodčí u toho stojí. To nemůže být ani nic jiného než červená. Věděl jsem to hned v té chvíli, bylo to úplně jasný. Nevím, čím to je. Jestli to je nějaká přemotivovanost nebo něco takového," kroutil hlavou kmenový středopolař Viktorie Plzeň, jehož vyjádření vyšlo na webu fkjablonec.cz.

S častou hrou v oslabení je spojeno i nynější čtrnácté místo v tabulce a pouhých 16 získaných bodů ze šestnácti duelů, o negativním skóre 22:27 nemluvě.

Kvůli tomu přezimují Chramosta, Malínský, Jovovič a spol. na barážové pozici, což není vůbec dobrá vizitka a klubu tak zatím evidentně nepomohla ani letní výměna trenérského štábu.

"A přes následující dva měsíce se nikam teď neposuneme. Všichni v kabině cítíme z tréninků i zápasů, že nehrajeme špatně a že bychom měli být výš. Tady není kádr na to, aby se hrálo o sestup a tyhle spodní příčky. Musíme se dát do kupy, srovnat si to v hlavách a pořádně se připravit na jaro," burcoval perspektivní hráč, jenž už v profesionální branži působí v pátém klubu.

Protože už je značka Miroslava Pelty mimo i v MOL Cupu, v soutěžní akci ji bude možno znovu zastihnout až 28. ledna 2023 na půdě Slavie.

Hráčem kola se stal Atomový mravenec z Baníku, na paty mu šlapal slávista Lingr

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.