Události 16. kola druhé ligy: Líšni se nepovedla tečka, Wágner selhal, na dně tabulky rezervy pražských „S“

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Tomáš Wágner neproměnil pokutový kop a i kvůli tomu Příbram ztratila body na domácí půdě s Chrudimí. Přesto je podzimním mistrem, neboť Líšeň překvapivě podlehla Varnsdorfu. Dvougólové dopoledne prožil záložník Prostějova Jakub Elbel, jistě si ale představoval něco trochu jiného. Ztratily obě rezervy hvězdných pražských celků a přezimují na sestupových pozicích.

Elbel skóroval dvakrát, jednou ovšem do vlastní sítě

Prostějov chtěl v Třinci završit poměrně solidní podzim, když z patnácti zápasů uhrál dvacet bodů. Další bodík si připsal na půdě Třince, i když musel více než poločas hrát v oslabení.

Vyloučení prostějovského Davida Gáče už přišlo za stavu 1:1, za hosty se dokázal podruhé v krátké době trefit dvaadvacetiletý bývalý záložník Liberce Jakub Elbel. Ten se trefil i v minutě osmašedesáté, to ale smolně přeloboval vlastního brankáře Krynského. Svůj první dvougólový večer v seniorském fotbalu si tak zcela jistě představoval jinak.