Představení účastníků MS 2022 v Kataru: Skupina D

MS 2022

V těchto dnech si postupně představujeme všechny účastníky blížícího se světového šampionátu v Kataru. O obhajobu titulu se pokusí Francie, kterou se ve skupině D pokusí zaskočit především Dánsko. To v kvalifikaci předvedlo nevídanou jízdu.

Dánsko

Cesta kvalifikací

Dánové prošli svou kvalifikační skupinou s neuvěřitelnou lehkostí. V prvních devíti zápasech inkasovala jediný gól a všechny duely ovládla! Až na závěr přišlo zaváhání se Skotskem a porážka 2:0. To ale na spanilé jízdě Dánů nic nemění.

Největší hvězda – Christian Eriksen

Před rokem na evropském šampionátu si Dánové prošli peklem, především Christian Eriksen, který v úvodním utkání s Finskem zkolaboval a na trávníku musel být oživován. Rok a pět měsíců poté je v dánské nominaci pro šampionát a kvalitními výkony pomáhá vzhůru i Manchesteru United. Proti Fulhamu v posledním utkání Premier League před šampionátem zaznamenal branku a asistenci a stal se hlavní hvězdou utkání.

Forma klíčových hráčů

Neotřesitelnou jedničkou zůstává v bráně Dánů Kasper Schmeichel, nicméně po odchodu z Leicesteru se v Nice trochu hledá. Přestup neprospěl ani Kasperu Dolbergovi, který se trápí v Seville. Formu hledá také Andreas Cornelius či Jonas Wind, naopak v dobrém rozpoložení se nacházejí záložníci Jesper Lindström a Pierre-Emile Höjbjerg.

Minulý šampionát

Dánsko v základní skupině s Francií, Austrálií a Peru nenašlo přemožitele a mezi šestnáct nejlepších postoupilo s pěti body z druhé pozice. Osmifinále s Chorvatskem začalo skvostně a už v první minutě šlo zásluhou Jörgensena do vedení. Jenže hned ve čtvrté minutě srovnal Mario Mandžukič a duel nakonec došel do penalt. V nich neuspěli Eriksen, Schöne a Jörgensen a do čtvrtfinále tak postoupili Chorvaté.

Predikce na umístění

Dánsko ani v Kataru v základní skupině neprohraje a tentokrát získá sedm bodů. Kvůli horšímu skóre obsadí druhou příčku a v osmifinále narazí na Argentinu. Po srdnatém boji se ale s turnajem opět rozloučí v této fázi.