Klub ze sedmé anglické ligy oficiálně požádal Manchester City o měsíční zapůjčení Haalanda. Prý to bude lepší než golf

Klub ze sedmé anglické ligy oficiálně požádal Manchester City o měsíční zapůjčení Haalanda. Prý to bude lepší než golf

Pamatujete na recesisty z divizních Rokycan, kteří před pár týdny na Twitteru spáchali vtipnou a poutavou pozvánku na třetí kolo domácího poháru proti Slovanu Liberec?

O něco podobného se v úvodu tohoto pracovního týdne postaral anglický celek Ashton United, který zaujal internetový svět úsměvnou "touhou" po zapůjčení norské superhvězdy Erlinga Haalanda.

"Potvrzujeme, že náš klub podal oficiální nabídku na hostování útočníka Manchesteru City Erlinga Haalanda a to po dobu osmadvaceti dnů. Dává to smysl. Manchester City v současné době stojí a my bychom rádi Erlingovi pomohli, aby zůstal fit a udržel se v potřebné kondici. Dává to větší smysl, než kdyby hrál šest týdnů golf," citoval web ashtonunited.co.uk slova manažera Michaela Clegga.

"Myslíme si, že se nám bude skvěle hodit a dobře dopadne do dynamiky našeho týmu. Klub zatím od Manchesteru City neobdržel žádnou odpověď," přidal s notnou dávkou nadhledu funkcionář Ashtonu.

Bývalý snajpr Borussie Dortmund, jenž přetavil dosavadních třináct startů v Premier League v osmnáct branek a pětkrát se trefil i v rámci svých čtyř vystoupení v základní skupině Ligy mistrů, by se Ashtonu nepochybně hodil.

Tým totiž o víkendu nestačil na Gainsborough a v tabulce Non League Premier což je až sedmá anglická nejvyšší soutěž, klesl na jedenáctou příčku.

V době konání světového šampionátu ho čekají střety s Bamber Bridge, Lancasterem City, South Shields či Liversedge a ostrostřelec Haalandova typu by do nich jistě výrazně promluvil. Tím spíš, že uchazeč o služby dvaadvacetiletého mladíka nastřílel v devatenácti zápasech jen třiadvacet gólů.

Přesně tolik soutěžních branek mimochodem za svůj klub zaznamenal v ročníku 2022/2023 nejhodnotnější hráč světa.

Koho si vyhlédl proslulý Ancelotti aneb čtyři vysněné posily madridského titána ze San Bernabéua pro rok 2023