Nejvytíženější světové hvězdy za posledních 15 měsíců? Van Dijk, Mané, Kane či Rüdiger

Nejvytíženější světové hvězdy za posledních 15 měsíců? Van Dijk, Mané, Kane či Rüdiger

Prosincový termín mistrovství světa bude mít podle hráčské asociace FIFPRO za následek nárůst zranění. Po šampionátu v Kataru totiž budou mít fotbalisté na odpočinek čtyřikrát méně času než v minulosti.

Mistrovství světa se uskuteční mimo tradiční termín kvůli vysokým letním teplotám v Kataru. Turnaj odstartuje 20. listopadu, pouhý týden poté, co skončily ligové soutěže. Ty navíc na podzim musely také zhustit program.

Domácí ligy se opět rozběhnou krátce po finále, které je na programu 18. prosince. "Po nabité první polovině sezony budou mít hráči po mistrovství v průměru na odpočinek sedm, osm dní," uvedla FIFPRO na webu.

Jde o výrazné zkrácení přestávky po mistrovství světa. Po šampionátu v roce 2018 v Rusku se národní ligy rozběhly po 26 dnech, po turnaji o čtyři roky dříve v Brazílii byla pauza ještě o osm dní delší.

FIFPRO také analyzovala počet minut, které fotbalisté od července 2021 do letošního října před šampionátem odehráli. Z účastníků mistrovství byli nejvytíženější hráči Portugalska, kteří dohromady nasbírali přes 30 tisíc minut.

Podobně na tom byli Brazilci s Mexičany, nejvytíženějším hráčem pak byl stoper Virgil van Dijk. Nizozemský obránce působící v Liverpoolu odehrál v hodnoceném období celkem 7597 minut.

Přes 7200 minut se také dostali portugalský záložník Joao Cancelo z Manchesteru City, senegalský útočník Sadio Mané z Bayernu Mnichov, německý obránce Antonio Rüdiger z Realu Madrid a anglický útočník Harry Kane z Tottenhamu.

Finální nominace všech 32 účastníků mistrovství světa v Kataru