Vydrží na Julisce pouhého půl roku? Ligovému rekordmanovi Radovi leží na stole tato nabídka z nejvyšší soutěže...

Vydrží na Julisce pouhého půl roku? Ligovému rekordmanovi Radovi leží na stole tato nabídka z nejvyšší soutěže...

Zlínský tým je v krizi. Během šestnácti zápasů dokázal skórovat jen patnáctkrát a protože dvakrát více branek inkasoval a tři body bral jen dvakrát, v tabulce je zaslouženě předposlední.

V posledních letech se ševci nedokáží vymanit ze skupiny o záchranu a koledují si o rande s druhou nejvyšší soutěží. Spravit chuť i nálady si však budou moci v rámci čtvrtečního osmifinále MOL Cupu proti druholigovému Vyškovu...

"Nevím, jestli by nám nějak pomohla třeba výhra 5:0, protože podzim pak končí a další soutěžní zápasy hrajeme až na konci ledna. Závěr podzimu je šílený. Vyžíráme si to do do dna, které je čím dál hlubší. Všichni se musíme přes zimní pauzu vzpamatovat a začít dělat věci jinak. Nechci si ani představovat, co by se stalo, kdybychom vypadli," vyprávěl nedlouho po domácím debaklu se Slavií žlutomodrý středopolař Rudolf Reiter.

V posledním utkání roku 2022 povedou Zlín Vít Vrtělka s Petrem Jiráčkem. V zimní pauze by ho však podle informací eFotbal.cz mohl teoreticky převzít řadou zkušeností oplývající Petr Rada, jemuž podzim v Dukle i přes postupové ambice jednoznačně nevyšel.

Slyšet by navíc mohl i na nejvyšší soutěž, ve které je díky 442 odkoučovaným zápasům absolutním rekordmanem a mohlo by ho lákat další vylepšení osobních statistik.

Zdeněk Grygera už ho ostatně kontaktoval. "Nabídku ze Zlína jsem dostal, ale nejdříve se musím sejít s majitelem Dukly panem Pauknerem," potvrdil čtyřiašedesátiletý odborník z Julisky, jemuž by v případě setrvání v Dejvicích začala druhá polovina ročníku až v úvodu března.

V opačném případě by mohl někdejší trenér obou slavných pražských "S" vést soubor ze zlínské Letné už na konci ledna proti Baníku. Pakliže by na čerstvé zlínské vábení kývl, měl by před sebou kompletní zimní přípravu i minimálně tři utkání v Tipsport Cupu, což by mu mohlo na poznání kádru stačit.

Osmifinále MOL Cupu je rozvrženo do čtyř hracích dnů, premiéry na prvoligových lavičkách zažijí Zápotočný i Jiráček