Čtyři ofenzivně ladění hráči, kteří v zimě mohou zabušit na vršovická vrata Fortuna arény

Slavia Praha zatím v boji o titul lehce zaostává za vedoucí Viktorií Plzeň a zimní posílení je i vzhledem k nemalé podzimní marodce docela žádoucí. Na následujících řádcích se dozvíte, které čtyři ofenzivně laděné tváře se v této souvislosti aktuálně skloňují nejčastěji.


Mojmír Chytil (Sigma Olomouc)

Když jsme psali, že Slavia má teď blíž k jinému forvardovi, než je Almási, byla řeč právě o Chytilovi. třiadvacetiletý olomoucký mladík na sebe strhl velkou pozornost, když ve svém prvním utkání za českou reprezentaci v přípravě proti Faerským ostrovům vstřelil v rozmezí deseti minut hattrick. Spekulace o jeho přestupu do Edenu ihned poté ještě zesílily a zdá se, že by se Chytil mohl stát první zimní posilou klubu z hlavního města.

Chytilovi se letos, podobně jako celé Sigmě, daří i v lize. V 18 soutěžních zápasech vsítil už devět branek a je suverénně nejlepším střelcem Hanáků v této sezoně. Společně s dalším čerstvým reprezentantem a kolegou z útoku Antonínem Růskem je horkým zbožím na přestupovém trhu. Olomouc by prý za Chytila mohla dostat zhruba 10-15 milionů korun, zatímco Baník za Almásiho žádá 40-50 milionů. I to by mělo v rozhodování Slavie vést k tomu, že raději asi koupí olomouckého střelce.

Foto: SK Sigma Olomouc