Gavi s Fatim pomohli Španělsku splnit úlohu favorita, Ghana dokázala přetlačit Švýcarsko

OBSAHUJE VIDEO

Hráči Španělska zvítězili v generálce na mistrovství světa v Kataru 3:1 na hřišti Jordánska. V Ammánu skórovali Ansu Fati, jeho spoluhráč z Barcelony Gavi a premiérově se v reprezentaci prosadil Nico Williams. V nastaveném čase skóre zkorigoval domácí Al Daradreh.

Gavi s Fatim dali druhý gól v národním týmu. Cenná byla trefa především pro Fatiho, jenž se do reprezentace vrátil po vleklých zraněních a více než dvou letech. Dvacetiletý útočník v úvodu utkání zužitkoval Asensiův průnik a z levé strany poslal míč ke vzdálenější tyči.

Ghana porazila v Abú Zabí 2:0 Švýcarsko, pro oba týmy šlo o generálku na MS. "Slepenými" brankami v 70. a 74. minutě rozhodli stoper Salisu a střídající Semenyo. Švýcarům nepomohl ani návrat brankářské jedničky Sommera, který byl kvůli zranění měsíc mimo hru. Nedávní přemožitelé české reprezentace z Ligy národů prohráli po třech předchozích vítězstvích.

Vzájemný duel posloužil jako poslední příprava před šampionátem i Japonsku s Kanadou. Zámořský celek, který se mezi elitou představí po 36 letech, zvítězil v Dubaji 2:1 díky Cavalliniho penaltě z páté minuty nastavení.

Maroko se naladilo na začátek MS výhrou 3:0 nad Gruzií. Prosadily se útočné hvězdy afrického celku Nasjrí a Zijach, jenž dalekonosným pokusem z vlastní poloviny přeloboval brankáře Mamardašviliho. Třetí gól přidal po změně stran z penalty Búfál. Maročané prodloužili sérii bez porážky na sedm utkání.

Přípravná utkání:

Jordánsko - Španělsko 1:3 (0:1)
Branky: 90.+2 Al Daradreh - 13. Fati, 56. Gavi, 84. Williams.

Maroko - Gruzie 3:0 (2:0)
Branky: 5. Nasjrí, 29. Zijach, 72. Búfál z pen.

Japonsko - Kanada 1:2 (1:1)
Branky: 9. Soma - 21. Vitória, 90.+5 Cavallini z pen.

Ghana - Švýcarsko 2:0 (0:0)
Branky: 70. Salisu, 74. Semenyo.

Sýrie - Bělorusko 0:1 (0:0)
Branka: 81. vlastní Kruma.

Rumunsko - Slovinsko 1:2 (0:2)
Branky: 64. Dragus - 26. Šeško, 32. Šporar.

Tádžikistán - Rusko 0:0

Camavinga byl terčem rasistických i urážlivých komentářů, nejlepší střelec bundesligy se ho ale zastal...