Deka už z Baníku spadla a hraje teď zajímavý fotbal, chválí soupeře Pavelka. V Ostravě je podle něj složité prostředí

Deka už z Baníku spadla a hraje teď zajímavý fotbal, chválí soupeře Pavelka. V Ostravě je podle něj složité prostředí

David Pavelka, jenž kvůli zranění Ladislava Krejčího mladšího vedl Spartu do většiny podzimních zápasů jako kapitán, má za sebou v této sezoně patnáct soutěžních vystoupení a v sobotu v Ostravě ho tak čeká vystoupení s pořadovým číslem 16.

O únavě z podzimní části podle jeho slov před posledním duelem roku 2022 hovořit nejde. "Myslím si, že letos to není vůbec na místě. Oproti dalším klubům z top trojky jsme měli zápasů mnohem méně. V tomhle směru bychom tedy letos větší únavu cítit neměli," pronesl v interview pro sparta.cz jednatřicetiletý středopolař.

Pohár je pro Spartu hodně důležitý. Ráda by navázala na úspěšný ligový konec a přenesla si pohodu z posledních tří zápasů právě do důležitého venkovního utkání v Ostravě. V posledním vzájemném měření sil na Letné došlo k remíze 1:1. Bude to jiný soupeř, než v polovině září?

"Určitě ano, viděl jsem jejich zápasy z poslední doby a taková ta deka, která na nich byla, z nich spadla. Hrají teď zajímavý fotbal. Určitě tam mají také svěží vítr a jsou v jiném rozpoložení, než když jsme s nimi hráli doma na Letné. Oba kluby budou chtít hrát svůj fotbal a zároveň všichni cítí tu důležitost. Navíc si myslím, že bude skvělá atmosféra, takže já doufám, že to bude zajímavý zápas pro diváky," pokračoval někdejší hráč turecké Kasimpasy.

Letenské "S" nezvítězilo na slezské půdě čtyři roky. Je složité tam uspět? "Je to těžký soupeř a složité prostředí. Rozhodně ale chceme tuhle šňůru přerušit. Chceme to zvládnout v základní hrací době. Penalty jsou vždycky loterie a pak už je to spíš o štěstí než o nějakém umu," naťukl jedno z možných pohárových rozuzlení spoluhráč Sadílka, Haraslína či Daňka.

Karviná podle sešívaného Köstla pořád patří do první ligy: Na nás se vždycky vyhecují, což je nepříjemné