Čtyři hráči, které by v zimě mohli přivést obhájci ligového titulu z Plzně

Náskok Plzně na druhou Slavii Praha se ztenčil na pouhé dva body, Západočeši budou potřebovat posily. Mluví se hlavně o čtyřech fotbalistech, dva z nich jsou skutečné hvězdy s bohatými zkušenostmi z ciziny i reprezentace.


Foto: Česká fotbalová asociace

Vladimír Darida (Hertha Berlín)
Naprostá přestupuvá bomba se rýsuje i v záloze. Do Plzně by se totiž po dlouhých letech strávených v německé 1. Bundeslize mohl vrátit Vladimír Darida, jenž za Západočechy nastupoval naposledy v sezoně 2013/2014, než přestoupil do Freiburgu. Nyní už osmou sezonu nastupuje za celek z hlavního města, kterým je Hertha Berlín. V ní mu v létě vyprší smlouva a Darida má být nakloněn návratu do Čech.

Zájem dříve projevila Sparta Praha, dá se ale předpokládat, že pokud se bývalý kapitán české reprezentace skutečně rozhodne pro FORTUNA:LIGU, upřednostní nabídku své milované Plzně. Šéf klubu Adolf Šádek je s ním v kontaktu a šance, že 32letého středopolaře uvidíme opět v modro-červeném pruhovaném dresu, je prý poměrně vysoká. Záleží, zda by k tomu došlo už nyní v zimě, anebo (což je pravděpodobnější) až v létě po vypršení Daridova stávajícího kontraktu v Berlíně.