Albion vstoupil do turnaje velmi razantně a odnesl to Írán. Druhé utkání katarského turnaje nabídlo 8 branek

Angličtí reprezentanti vstoupili do mistrovství světa hladkou výhrou 6:2 nad Íránem.

V úvodním zápase skupiny B na Chalífově mezinárodním stadionu v Dauhá otevřel skóre ve 35. minutě nejmladší člen týmu, devatenáctiletý Jude Bellingham.

Ještě v prvním poločase, který se kvůli ošetřování íránského brankáře protáhl o čtrnáct minut, zvýšili Bukayo Saka a Raheem Sterling.

Po změně stran se znovu trefil Saka, mezi střelce se zapsali i střídající Marcus Rashford a Jack Grealish, za Írán dvakrát korigoval Mahdí Taremí.

Anglie tak ukončila sérii šesti zápasů bez vítězství, nejdelší od roku 1993, a v pátek se utká v Chúru se Spojenými státy. Írán při pěti předchozích startech na světovém šampionátu nikdy nepostoupil ze základní skupiny a i teď se mu postup hodně vzdálil.

V pátek nastoupí v Rajjánu proti Walesu.

Anglie - Írán 6:2 (3:0)

Mistrovství světa - skupina B (Dauhá, Chalífův mezinárodní):

Branky: 43. a 62. Saka, 35. Bellingham, 45.+1 Sterling, 71. Rashford, 90. Grealish - 65. a 90.+13 z pen. Taremí. Rozhodčí: Claus - Figueiredo, Simon (všichni Braz.) - González (video, Urug.). ŽK: Džahánbachš, Púralígandží (oba Írán). Diváci: 45.324.

Anglie: Pickford - Trippier, Stones, Maguire (70. Dier), Shaw - Bellingham, Rice - Saka (70. Rashford), Mount (70. Foden), Sterling (70. Grealish) - Kane (75. Wilson). Trenér: Southgate.

Írán: Baíranvánd (19. H. Hosejní) - Moharramí (63. Torabí), Češmí (46. Kanaaní), M. Hosejní, Mohammadí - Núrollahí (77. Azmún), Hadžsáfí, Karímí (46. Ezatolahí) - Džahánbachš (46. Gholízadé), Púralígandží -Taremí. Trenér: Queiroz.

V jaké TV sledovat MS 2022: Co vysílá ČT sport, co Nova/Nova Action? Jaká byla sledovanost první den?