Lepší jak Ronaldo či Messi? Tento hráč na to rozhodně má, věstí bývalý lodivod Anglie

Lepší jak Ronaldo či Messi? Tento hráč na to rozhodně má, věstí bývalý lodivod Anglie

Dlouhá, vskutku dlouhá debata o tom, zdali byl lepší Ronaldo či Messi, se pomalu chýlí ke svému konci. Oba hráči to mají za pár. Vyrovná se jim někdo? Nebo ještě lépe... Překoná je někdo? Dle Sven-Goran Erikssona to možné je.

Samozřejmě, v současné chvíli probíhá MS v Kataru, a tudíž se zraky mnoha fanoušků upínají zrovna na tento turnaj, ale pokud k tomu započítáme i předchozí ligovou sezonu, pak celý svět nejvíce uhranul urostlý norský klenot Erling Haaland.

Už jste viděli hráče, který je tak vysoký, silný, a přesto rychlý se zabijáckým gólovým instinktem? To je skutečně rarita, na kterou upozornil i bývalý kouč anglické reprezentace Sven-Goran Eriksson.

„Lidé se často dohadují o tom, zdali je lepší Ronaldo nebo Messi. Dovolte mi vám však říct, že tato debata bude už brzy utnuta Erlingem Haalandem, který podle mě oba hráče minimálně dorovná. Nevylučuji ani, že by je nemohl překonat,“ prohlásil zkušený čtyřiasedmdesátiletý trenér se švédskými kořeny pro deník MIrror.

„Já osobně jsem v této branži už mnoho, mnoho let, ale ještě nikdy jsem neviděl takového hráče, jako je Haaland. To je holý fakt. On má v sobě všechno. Je vysoký, velmi rychlý, výbušný, má skvělý cit pro hru a výborný výběr místa. Obránci jej nedokáží silově přetlačit a v rychlostním souboji ani zastihnout. Pokud se mu vyhnou nějaká vážnější zranění, stane se z něho skutečný světový fenomén,“ věří Eriksson.