O Bellinghama se zákulisně poperou 3 slavné klubové adresy. Na čem ale ještě musí zapracovat Liverpool?

O Bellinghama se zákulisně poperou 3 slavné klubové adresy. Na čem ale ještě musí zapracovat Liverpool?

Hvězdný anglický teenager Jude Bellingham nebude hrát za Borussii Dortmund věčně a jeho odchod z vestfálského Signal Iduna Parku se očekává nejpozději příští léto.

Jedním z vážných zájemců o jeho služby je slovutný Liverpool, nicméně na Anfieldu ještě budou muset zabojovat o jednu věc...

Mladý reprezentant Albionu má totiž podle informací listu The Times podmínku, že jeho příští klub musí hrát Ligu mistrů.

A Reds jsou nyní v tabulce Premier League až šestí, což by onu prestižní soutěž do města Beatles na konci sezony 2022/2023 určitě nepřineslo.

Právě opětovné získání konzistence a to, zda bude Kloppův tým finišovat v TOP 4, určí, jak daleko se námluvy mezi tradičním anglickým klubem a ofenzivně laděným záložníkem rozvinou.

Liverpool navíc může čelit i velké konkurenci. Zájem již deklarovali také giganti Manchester City a Real Madrid, což také nejde podceňovat.

K velkému prodeji pravděpodobně dojde v létě 2023 a sportovní vedení BVB je přesvědčeno o tom, že by za svůj klenot mohlo utržit až 150 milionů eur.

Podle údajů transfermarkt.com je Bellingham společně s Jamalem Musialou z Bayern Mnichov aktuálně nejdražším teenagerem planety a o deset milionů eur stále poráží i barcelonského Gaviho.

Už vám neprodáme ani kopačku, vzkazují z Etihadu na Emirates a Zinčenko s Jesusem už následovníky mít nebudou

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.