Konec Coufala ve West Hamu? V zimě bude údajně k mání za šest milionů liber

Konec Coufala ve West Hamu? V zimě bude údajně k mání za šest milionů liber

Dny české minikolonie na London Stadium jsou podle všeho sečteny. Poté, co v létě kádr Davida Moyese opustil Alex Král, hrozí stejný osud i pravému bekovi Vladimíru Coufalovi. Českou vartu u Kladivářů by tak jako poslední držel Tomáš Souček.

Kladiváři jsou podle informací webu Football Insider ochotni v lednu prodat českého pravého beka Vladimíra Coufala. S Bayerem Leverkusen, se kterým je bývalý krajní hráč Slavie spojován, nicméně v tuto chvíli nejednají. Irons jsou připraveni třicetiletého pravého obránce pustit za sumu ve výši zhruba šest milionů liber, když mají v úmyslu po větším pohybu v kádru během léta zpeněžit přebytečné hráče ze své kabiny.

Ohledně potenciálních zájemců o českého beka se neví mnoho. V Německu byl Coufal spojován s možným zájmem Xabiho Alonsa a přesunem do další české „kolonie” v Leverkusenu, kde hrají Patrik Schick a Adam Hložek. Insider nicméně tvrdí, že mezi německým klubem a WHU v tuto chvíli žádný kontakt neexistuje. Možnému odchodu Vladimíra Coufala napovídá i v létě končící kontrakt, u kterého sice má David Moyes možnost uplatnit opci, zatím ale neexistují náznaky, že by se k tomu chystal.

Vladimír Coufal totiž oproti příchodu ze Slavie před dvěma lety, kdy okouzlil fanoušky Kladivářů svou pracovitostí, v letošní sezóně svou exkluzivní pozici na pravé straně obranné čtyřky West Hamu ztratil. Sezónu sice začal jako první Moyesova volba na pravém kraji obrany a nastoupil v sedmi z prvních osmi zápasů Premier League, v průběhu sezóny, která se neodvíjí podle představ klubu, se nicméně postupně propadl až na třetí místo, když se před něj dostali letní posila Thilo Kehrer i absolvent kladivářské akademie Ben Johnson. Coufal se v této sezóně objevil celkem v sedmnácti zápasech, téměř polovina jeho herního času ovšem připadá na Evropskou ligu, kdy David Moyes občas nechává odpočívat své hlavní hvězdy. Čas původně ostravského beka na východě Londýna tak vypadá sečtený.