Transferový boulevard: Al Nasr nabízí balík Ronaldovi, ten Hag chce nového útočníka hned, k nahánění Rice se přidal i Bayern

Transferový boulevard: Al Nasr nabízí balík Ronaldovi, ten Hag chce nového útočníka hned, k nahánění Rice se přidal i Bayern

Souhrn nejzajímavějších přestupových spekulací z Premier League, se kterými přišla v posledních dnech britská média.

Podle americké televizní stanice CBS je v tuto chvíli jediným konkrétním zájemcem o tento týden z Manchesteru United propuštěného Cristiana Ronalda saúdskoarabský fotbalový klub Al Nassr. Ten má sedmatřicetileté hvězdě údajně nabízet tříletou smlouvu v celkové hodnotě 186 milionů liber.

Novým koněm v dostihu o podpis 23letého záložníka West Hamu a anglického národního týmu Declana Rice je podle španělského listu El Nacional německý gigant Bayern Mnichov. Předpokládá se, že Rice učiní rozhodnutí o své budoucnosti letos v létě a Kladiváři by za něj mohli zinkasovat sumu přesahující 100 milionů liber.

Football Insider píše, že na Tottenham Hotspurs Stadium ještě nezačala jednání mezi klubem a jeho kapitánem Harrym Kanem o nové smlouvě, přičemž Kaneův současný kontrakt vyprší v létě 2024. Kane podle všeho čeká jak se bude Antoniu Contemu dařit přestavovat kádr ve směru hry o trofeje.

Manažer Erik ten Hag dle informací televizní stanice ESPN explicitně požádal vedení Manchesteru United, aby po Ronaldově odchodu hned v lednu podepsal nového útočníka. V nejužším výběru mají podle ESPN být 23letý křídelník PSV Cody Gakpo a stejně starý Portugalec z AC Milán Rafael Leao. (ESPN)

Další ofenzivní cíl zájmu Rudých ďáblů, kanadský útočník Jonathan David, by podle informací otištěných v Sky Sports mohl být k dispozici za 43 milionů liber. Podle stanice je Lille, za které David v této sezóně nastřílel už devět branek, ochotno v následujícím přestupovém období ofenzivního hráče za správnou sumu prodat.

Komisař Major League Soccer Don Garber byl citován webem 90min ve smyslu, že řada klubů z nejvyšší americké soutěže má zájem o podpis smlouvy s pětatřicetiletým argentinským útočníkem Lionelem Messim. Tomu na konci této sezóny vyprší kontrakt s Paris Saint-Germain.

Devatenáctiletý španělský levý obránce Barcelony Alejandro Balde označil v rozhovoru pro Mundo Deportivou Manchester United jako klub, za který by si dovedl představit hrát, kdyby měl opustit domácí La Ligu. Balde je jedním z mladých hráčů Barcy, kteří pod Xavim zaznamenali průlom ve směru prvního týmu.

Leeds United, Everton, West Ham a Leicester City patří podle informací CBS mezi kluby, které intenzivně monitorují situaci okolo šestadvacetiletého senegalského útočníka Boulaye Dia, který momentálně hostuje z Villarrealu v italské Salernitaně.

Premier League by proti potenciálním novým vlastníkům Liverpoolu nebo Manchesteru United nezasáhla

Dva nejtradičnější kluby z tradičních jsou na prodej v anglické Premier League. V rozmezí několika měsíců dali američtí majitelé na trh jak Liverpool, tak  Manchester United. A celá Anglie teď žije tím, kdo tyto kolosy koupí.

Premier League neplánuje podle informací webu 90min zasáhnout ve smyslu, že by zabránila případným investicím ze Saúdské Arábie do Manchesteru United nebo Liverpoolu. Oba kluby jsou podle nedávných informací na prodej, když se Fenway Sports Group a rodina Glazerů rozhodli z nejvyšší anglické soutěže stáhnout a oba týmy jsou - krom jiných zájemců - velmi intenzivně spojovány se zájmem investorů z Arabského poloostrova.

Tito potenciální majitelé jsou na Ostrovech přitom považováni, vzhledem k nedemokratickému charakteru režimů v Saudské Arábii a spol., za kontroverzní. A když saudskoarabský suverénní investiční fond loni přebíral Newcastle, čelil vedle protestů části fanoušků zdlouhavému právnímu procesu, aby prokázal, že skupina vedená saúdským korunním princem Mohammedem bin Salmánem (který je faktickým vládcem země) nemá žádné (sic!) vazby na vládu země. Premier League nakonec rozhodla, že žádné takové propojení neexistuje a prodej Newcastlu schválila.

Toto rozhodnutí bylo považováno za velmi kontroverzní a na Premier League se od tohoto momentu snášejí otázky ohledně její ochoty schválit prodej saúdským investorům. Přičemž mnozí kvůli špatnému stavu lidských práv v této zemi požadují, aby jim bylo zakázáno podávat jakékoli budoucí nabídky na převzetí. Saúdové jsou nicméně jen jedním ze zájemců o anglické kluby, ve spekulacích anglických médií se vyskytují další zájemci o “fotbalové rodinné stříbro” jako je třeba nejbohatší Brit Jim Ratcliffe nebo americká společnost Apple.