Nejhodnotnější Chorvat současnosti by měl opustit bundesligu kvůli neúnavnému vábení ze Stamford Bridge

Nejhodnotnější Chorvat současnosti by měl opustit bundesligu kvůli neúnavnému vábení ze Stamford Bridge

Blues ze Stamford Bridge se snaží zdárně dotáhnout své snažení vedoucí k získání perspektivního obránce RB Lipsko Jošky Gvardiola, který je nejhodnotnějším Chorvatem současnosti, když tabulkově poráží Matea Kovačiče i Marcela Brozoviče.

Dvacetiletého defenzivního specialistu ze Záhřebu, který má za sebou 18 měsíců v bundeslize, vábili do svých řad již v letním přestupovém okně, ale tehdy se jim to ještě nepodařilo.

Usilovná snaha však lze pochopit - Brazilec Thiago Silva není nejmladší a směrem k budoucnosti bude třeba defenzivní linii nepochybně oživit.

Střední obránce chorvatské reprezentace předvedl na právě probíhajícím šampionátu dva přesvědčivé výkony a proti Kanadě i Maroku zaujal nejednoho pozorovatele.

Dvojnásobný šampion chorvatské HNL a vítěz letošního Německého poháru navíc patří k hráčům, které spolumajitel Chelsea Todd Boehly obdivuje a rád by je přivedl právě do britské metropole.

Informoval o tom reportér Tribal Footballu Alfredo Pedulla, jenž avizoval, že bude mít přední tým Premier League ohledně vysněného zadáka schůzku hned po mistrovství.

Ambiciózní bundesligový tým z Red Bull Areny, který je neporažen čtrnáct duelů v řadě a v tabulce se nalézá na průběžné třetí pozici, sice nemá být naladěn již na jeho lednový prodej, nicméně vše by mohla změnit nabízená suma 69 milionů liber.

Loni v létě si ho totiž klub z Lipska pořídilo z Dinama Záhřeb za 15 milionů liber a ačkoliv je v něm smluvně vázán až do června 2027, tak vysoká částka by se mohla jeho managementu zamlouvat.

Čtyři hráči, po kterých v zimě půjde londýnská Chelsea. Je mezi nimi i spoluhráč Schicka s Hložkem

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.