Nechceme tě! Na udičku se žížalou jménem Cristiano Ronaldo nezabralo hned 7 evropských velkoklubů

Nechceme tě! Na udičku se žížalou jménem Cristiano Ronaldo nezabralo hned 7 evropských velkoklubů

Velmi depresivní výzvu má podle všeho za sebou manažerský tým Cristiana Ronalda, který se v posledních dnech snažil umístit sedmatřicetiletou hvězdu v některém z týmů, kde by si věhlasný útočník ještě mohl plnit sportovní ambice. Nakonec tak portugalský kapitán podle všeho skončí v Saudské Arábii.

Hned od sedmi klubů slyšeli “Děkujeme za kontakt. Ale nemáme zájem” agenti portugalského útočníka Cristiana Ronalda, když se v posledních týdnech snažili umístit hráče, jež byl před pár dny propuštěn z Manchesteru United. Podle informací, které posbírali novináři v největších evropských soutěžích, se nabídkou ohledně možnost získat do svého kádru (ne)zabývalo hned sedm evropských týmu, ve všech případech toto rozhodování však bylo velmi rychle vyřešeno. A to v neprospěch Ronaldových sportovních ambicí.

"Jedna z věcí, která mě na Itálii irituje, je, že neustále mluví o přestupovém trhu," prohlásil třeba pro Gazzetta della Sport sportovní ředitel AS Řím Tiago Pinto s tím, že podpis Ronalda byl na stole pár sekund. Podobně to měl mít Dortmund, kde portugalskou hvězdu lákala vyhlídka hrát před 80 000 fanoušky v Signal Iduna Parku, Borussia jde nicméně cestou výběru talentu na opačném konci věkového spektra. I pro Bayern byl Ronaldo příliš neperspektivní. "Máme osm hráčů na čtyři pozice vepředu. Máme zavedené špičkové hráče, kteří jsou v nejlepším fotbalovém věku. Máme talenty, kterým chceme dát také herní čas,” konstatoval v jednom podcastu sportovní šéf Hasan Salihamidžič. 

V podobném duchu spolupráci s fotbalistou vyloučili i v Neapoli, Chelsea nebo v Atleticu Madrid, které byly v určitých fázích s možným přestupem Cristiana Ronalda též na vážno spojovány. Jako humornou doučku pak angličtí novináři rádi používají hlášku z druhé nejvyšší soutěže Championshipu. "Potřebujeme hráče, kteří umí běhat," odpověděl BBC totiž manažer Burnley Vincent Kompany na otázku, zda by podepsal Ronalda. Podle posledních informací to tak opravdu vypadá, že Cristianu Ronaldovi zbude jen finančně lukrativní záchranný kruh v Saudské Arábii. Kde podle všeho míří za smlouvu v hodnotě 200 milionů liber do Al-Nassr.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.