V Serii A mu to nesedlo, dojde na evropský pokus č. 2? Útočníka brazilské repre vábí Leeds United

V Serii A mu to nesedlo, dojde na evropský pokus č. 2? Útočníka brazilské repre vábí Leeds United

Bývalý chlebodárce slavného francouzského útočníka Erica Cantony z Elland Road by se v zimní přestávce rád posílil brazilským reprezentantem.

Vedení Leedsu United by údajně rádo přivedlo na ostrovy střelce brazilského Flamenga Pedra, jenž neabsentuje ani na právě probíhajícím šampionátu v Kataru.

Člen sedminásobného šampiona brazilské Serie A se sice zatím do hry nedostal, nicméně už jen to, že ho trenér Tite na mistrovství povolal, o něčem svědčí. Každý totiž ví, že jsou kanárci tradiční zásobárnou útočníků a mohli by je skoro přehrabovat vidlemi.

Novinář z CBS Ben Jabos napsal, že aktuálně patnáctý tým Premier League již provedl ohledně svého pětadvacetiletého cíle několik kroků...

Žádný snadný úkol to však nebude. V roce 2020 podepsal bývalý útočník Fluminense s Flamengem pětiletý kontrakt, s tím, že jeho součástí je uvolňující klauzule ve výši 87 milionů liber.

V tuto chvíli je však nepravděpodobné, že by se měl anglický celek dotyčné sumě byť jen přiblížit. Jakákoliv vysoká částka se totiž jeví jako hazard.

Rodák z Rio de Janeira už se totiž na Starý kontinent jednou odebral a nedopadlo to zrovna úspěšně. V sezoně 2019/2020 to s ním zkusila Fiorentina, jež za něj vysázela osm milionů liber, nicméně útočník odehrál v Serii A jen 59 minut a velmi rychle putoval zpět do rodné země.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.