Keane pod náporem emocí plival oheň na United: Kdo může nechat Ronalda odejít?!

Keane pod náporem emocí plival oheň na United: Kdo může nechat Ronalda odejít?!

Roy Keane jen těžce skousává odchod Cristiana Ronalda z Manchesteru United. Ano, kdysi dávno to bývali spoluhráči, ale to na jeho následujícím výroku nic nemění.

Pověstný kapitán Rudých ďáblů je rozčílen, že Erik ten Hag nenašel způsob, jak do svého týmu zakomponovat důležitou portugalskou součástku, která posledních dvacet let byla úspěšná každou sezonu, do které nastoupila.

Cristiano Ronaldo dal od nového ročníku za Manchester pouhé tři branky, přičemž dvě přišly v Evropské lize a jedna dokonce z pokutového kopu. Holandský trenér ve službách United postupně hvězdnou značku CR7 ze svého kádru vyřadil, až ji tím úplně rozhněval a svým způsobem i donutil odejít.

„Erika ten Haga nerespektuji, protože si myslím, že nerespektuje ani on mě!“ čílil se v rozhovoru u Pierse Morgana Ronaldo, který pár dní nato ukončil svou severoanglickou pouť a dohodl se s ďábly na rozvázání spolupráce.

Tento krok jisté lidi potěšil, jiné naopak naštval. Kam se řadí Roy Keane, to asi není třeba váhat.

„Jsem úplně zdrcen, že United nechali Ronalda odejít,“ řekl Keane ve studiu stanice Sky Sports. „Když máte v týmu takového hráče, který je schopen dávat 30 gólů za sezonu, ale nevyužijete ho, pak musí být chyba jinde jak v něm,“ domníval se.

„Garantuji vám, že kdyby Ronaldo hrál jinde, například v Manchesteru City, tak těch 30 gólů za sezonu skutečně dává. To, že ho United přestali stavět, beru jako neúctu k jeho schopnostem i jeho kariéře. Pokud ho plánovali nevyužít, měli ho prodat už v létě. Ronaldo je stále jeden z nejlepších hráčů všech dob a mě osobně štve, když vidím, jak se s ním zachází,“ vyjádřil se rozohněný Keane.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.