Na fotbal v Kataru se dívá jen v televizi, přesto kolem Bennacera lítají lasa velkoklubů. První nabídku dal Liverpool

Na fotbal v Kataru se dívá jen v televizi, přesto kolem Bennacera lítají lasa velkoklubů. První nabídku dal Liverpool

Jürgen Klopp přemýšlí, jak přezbrojí svou zálohu, která Liverpoolu v poslední době brání v rozletu a jako jeden z hlavních kousků “přestavbové” mozaiky si měl vybrat Ismaela Bennacera z AC Milán.

Nabídku ve výši šestnáct milionů liber měl podle italského deníku Corriere dello Sport poslat na San Siro Liverpool v rámci zájmu alžírského defenzivního záložníka Ismaela Bennacera. Tomu tak “hrozí” po letech návrat na Ostrovy, když v letech 2015 až 2017 ve čtvrtek pětadvacetiny oslavivší Bennacer působil v Arsenalu, ale před pěti a půl lety odešel z klubu do Empoli poté, co si připsal pouze jedno jediné vystoupení za první tým Gunners. A od té doby si v Itálii buduje jméno. Velmi úspěšně, nutno říci.

Podle italských médií se totiž kolem Bennacera ve stínu probíhajícího mistrovství světa v Kataru motá vedle Liverpoolu více zájemců a nabídku Reds by mohli následovat v Chelsea nebo v Tottenhamu, který má italskou Serii A díky duu Paratici-Conte dobře zmapovanou. První krok na hráče, jenž si za tři sezóny v AC Milán připsal ve všech soutěžích 126 startů a čtyři góly (a Rossoneri by s ním na základě toho též rádi prodloužili ještě devatenáct měsíců běžící smlouvu), v tomto směru nicméně nyní udělal již zmíněný Liverpool.

Ten v poslední době řeší v záložní řadě problémy, kdy Fabinho je mimo formu, nicméně na pozici šestky je pro Kloppa prakticky jedinou variantou. Další dva záložníci Naby Keita a Alex Oxlade-Chamberlain jsou podle všeho půl roku před vypršením smlouvy na odchodu a Klopp s nimi příliš nepočítá a konečně, Thiago Alcantara a Jordan Henderson ve svých jednatřiceti respektive dvaatřiceti letech též nemládnou a Liverpool se bude muset ve střednědobém horizontu poohlédnout po jejich nástupcích. Bennacer je tak podle všeho první vlaštovkou větší obměny záložní řady Reds.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.