Na kolik vyjde největší opora West Hamu? A jací zájemci jsou ochotni rozbít kasu?

Na kolik vyjde největší opora West Hamu? A jací zájemci jsou ochotni rozbít kasu?

Declan Rice je patrně v současné chvíli nejperspektivnějším anglickým hráčem, kterého můžeme v Premier League najít. Zájem o něj by pochopitelně měl každý druhý klub, ale dovolit si jej mohou skutečně jen ti vyvolení.

Když manažer West Hamu David Moyes naposledy mluvil do médií, tak řekl, že pokud má Declan odejít, nebude to za částku nižší, než je 150 milionů liber. Protože ovšem čas plyne neustále kupředu a hráč odmítá prodloužit smlouvu, dá se předpokládat, že by jej případný zájemce mohl získat i za 120 milionů liber. I tak se jedná o pořádnou pálku.

Novinář Fabrizio Romano upozorňuje, že největší choutky na podpis tohoto defenzivně laděného záložníka jeví londýnský konkurent v podobě Chelsea, jíž šéfuje americký vlastník Todd Boehly. Ten nám už během letního přestupového okna ukázal, že se rozhodně nebojí utrácet a bude-li chtít svůj tým pozvednout, moc dobře ví, že ho další odtok financí nemine.

Druhým v pořadí je podle Romana hned Manchester United, který však stále poměrně nedávno do svého kádru přivedl Casemira, a tudíž může své finanční prostředky nyní rozprostřít do více „důležitějších“ pozic.

Do třetice nesmíme opomenout ani jedno „překvapení“. Kdyby si Newcastle United už letos zajistil lístek do Ligy mistrů, tak započne přestupová smršť. Jak sám manažer Eddie Howe odhalil, Liga mistrů je klíčem k velkým transferům, které zahrnují takové hráče jako jsou Rice, Neymar, Leao a další světové hvězdy.