Před příchodem do United jsem měl spoustu nabídek, přiznává slovenský gólman Dúbravka

Před příchodem do United jsem měl spoustu nabídek, přiznává slovenský gólman Dúbravka

V dresu Rudých ďáblů od letního stěhování z Newcastlu odchytal zatím jeden jediný zápas, vítězné utkání Ligového poháru proti Aston Ville, přesto Martin Dúbravka svého rozhodnutí a výběru Manchesteru United nelituje. 

Slovenský reprezentační gólman Martin Dúbravka v rozhovoru pro klubovou televizi Manchesteru United MUFCTV přiznal, že než se rozhodl pro nabídku na hostování na Old Trafford, řešil v Newcastlu hned několik možností, kam by mohl jít. Zájem o jeho služby byl podle jeho slov jak z Anglie, tak i ze zahraničí. Jakkoliv Dúbravka žádné nabídky nespecifikoval, v Anglii se během léta proslýchalo, že po něm existuje poptávka v Londýně i na jihu ostrovů, stejně jako ve Španělsku a v Itálii. Na Apeninském poloostrově měl mít dokonce zájem Juventus.

"Měl jsem několik nabídek jak ze zahraničí, tak i tady v Anglii, které jsem zvažoval," řekl 33letý hráč MUFCTV. "Ale když se mi samozřejmě naskytla šance připojit se k Manchesteru United, bylo to pro mě docela jednoduché.” Třiatřicetiletá slovenská jednička, která před Newcastlem prošla i Libercem a Spartou, zároveň přes nevelké vytížení přestupu nelituje a stále si dělá ambice, že by do budoucna mohl vytlačit Davida de Geu z pozici jedničky na Old Trafford.

Než se mu toto povede, plánuje nicméně být maximálně nápomocen úspěchu ten Hagovy družiny i ze své pozice mimo hřiště. "Chtěl jsem se připojit a chtěl jsem být součástí procesu a součástí tohoto klubu. Takže jsem teď tady. Jsme velmi profesionální, bereme to velmi vážně a snažíme se být připraveni předvádět výkony na hřišti,” hlásí Dúbravka a v tomto duchu pojímá i svou aktuální roli v týmu. "Snažím se Davidovi (De Geovi) pomoci, aby se cítil připravený, ale zároveň vytvořit velmi dobré prostředí, aby cítil, že má podporu, když ji potřebuje," uzavřel Dúbravka.

 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.