Krajní bek zářící za Nizozemsko utkvěl v hledáčku Manchesteru United i Chelsea

Krajní bek zářící za Nizozemsko utkvěl v hledáčku Manchesteru United i Chelsea

Jak Manchester United, tak i Chelsea hledají posilu na kraj obrany. Jedna taková se momentálně nachází v reprezentačním kádru Nizozemska, kde svými výkony nadchla široké publikum.

Denzel Dumfries není v této hře žádný nováčkem, pouze své kvality dlouhá léta prodával pouze na nizozemské scéně, než se mu v létě 2021 rozhodl dát příležitost Inter Milán.

Stačilo pár zápasů a italský celek hned věděl, že udělal dobře. Denzel si velmi rychle našel místo v základní sestavě a Interu pomohl vyhrát domácí pohár.

Kvality Dumfriese ovšem sahají i za ligovou scénu. Trenér národního týmu Louis van Gaal na svého pravého beka nikdy nedal dopustit a na rozdíl od ostatních hráčů z něj udělal nepostradatelnou součástku týmu, jenž nyní září na MS v Kataru.

Fotbalové šampionáty bývají nejen svátkem pro fanoušky, ale i žněmi pro skauty, kteří mají možnost sledovat ty nejlepší světové hráče na jednom místě. Proto také po každém MS bývá nejvíce přestupů.

Na Denzela Dumfriese nyní podle slov novináře Fabrizia Romana upnuli svůj zrak skauti Manchesteru United a Chelsea. Oba tyto kluby shání kvalitního krajního beka a právě šestadvacetiletý zadák z Interu splňuje jejich požadavky.

Který tým učiní nabídku jako první? A bude vůbec Inter ochotný prodávat? Na tyto otázky se už brzy dozvíme odpovědi.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.