Kaká cítí, že venku si Ronalda váží víc než doma: V Brazílii to berou spíš tak, že jde po ulici nějaký tlusťoch

Kaká cítí, že venku si Ronalda váží víc než doma: V Brazílii to berou spíš tak, že jde po ulici nějaký tlusťoch

Bývalý brazilský reprezentant Kaká se domnívá, že jeho někdejší reprezentační spoluhráč a legendární útočník Ronaldo má v zahraničí mnohem větší respekt než ve vlasti. Podle Kaká totiž mnoho Brazilců vnímá dvojnásobného mistra světa jako pouhého tlusťocha.

Ronaldo Luís Nazário de Lima je považován za jednoho z nejlepších útočníků historie. S "Kanárky" vybojoval zlaté medaile na šampionátech v letech 1994 a 2002. Zářil v Barceloně, Interu Milán a Realu Madrid, dvakrát získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Přesto Kaká tvrdí, že v Brazílii až tak populární není.

"Je to zvláštní, ale mnoho Brazilců nefandí reprezentaci. Když tady Ronalda potkáte na ulici, řeknete si ,wow'. V Brazílii to berou spíš tak, že jde po ulici nějaký tlusťoch," řekl bývalý záložník AC Milán či Realu Madrid ve vysílání televize BeIN Sports.

"Samozřejmě mnoho Brazilců miluje Ronalda, i já ho miluji. Ale rozdíl je v tom, jak je respektován v Brazílii, a jak v zahraničí. Cítím, že venku si ho váží víc než u nás doma," doplnil čtyřicetiletý Kaká.

Podle něj mají Brazilci výhrady i k současné největší hvězdě národního týmu Neymarovi. "Lidé o něm teď hodně mluví, jenže negativně. Možná je to kvůli politice (podpoře brazilského prezidenta Jaira Bolsonara). My Brazilci ale často neumíme docenit svoje talenty," prohlásil Kaká.

Arsenal bez problémů přehrál Lyon, Leeds přetlačil Elche, Newcastle zadupal do země Al Hilal

Foto: Rangers FC