Ten Hag: Co jsem převzal United, Ronaldo nikdy nebyl ve formě

Ten Hag: Co jsem převzal United, Ronaldo nikdy nebyl ve formě

Ačkoliv už jednou oznámil, že toto téma uzavřel, stále Erik ten Hag na denní bázi čelí otázkám novinářů, co říká na Ronaldův odchod, proč ho více nestavěl a kde vidí příčiny jeho upadající formy.

Rudí ďáblové se nyní nachází na španělském turné, kde se připravují na druhou část sezony, která odstartuje již za dva týdny. Během tiskových konferencí se ovšem novináři ani tak nezajímají o zápasy Manchesteru jako o situaci ohledně Cristiana Ronalda.

CR7 je nejvíce sledovanou osobností na sociálních sítích, trumfl tím i veškeré hollywoodské celebrity. Váže se na něj tedy spousta pozornosti, a když se mu ve fotbalové profesi nedaří, lidé pomalu ani nehledají příčiny přímo u zdroje. Někteří dokonce osočují manažera Erika ten Haga, že pomohl v Portugalcově úpadku.

„Od prvního dne, co jsem do Manchesteru přišel, jsem říkal, že s Ronaldem počítám. A přísahám, že za celou tu dobu, co jsme společně pracovali, za mnou Ronaldo nikdy nepřišel a neřekl mi, že není spokojený nebo že chce dokonce odejít,“ líčil ten Hag.

„O žádném z jeho problémů jsem neslyšel až do doby, než podstoupil interview s Piersem Morganem. Teprve tehdy jsem pochopil, že chce Ronaldo odejít a že vlastně jeho chování klub ani nebude moct akceptovat. To byla ta chvíle, kdy se začalo něco řešit. Předtím vůbec nic, vždy jsme s ním počítali,“ vyjasňoval.

Cristianova forma je ovšem příběh sám o sobě. „Ronaldo je skvělý hráč, i v pokročilém věku je velmi užitečný a mladí se od něho mohli učit. Problém byl jen v tom, že od počátku sezony nedokázal navázat na svou starou formu. Fyzicky je na tom dobře, to nemohu říct, ale herní forma se u něho vytrácela,“ pravil.

„Nicméně já jsem manažer a já volím sestavu a snažím se ji volit hlavně podle toho, jací hráči jsou ve formě. Nezáleží na tom, jak velké máte jméno, podstatné je, co můžete týmu nabídnout a jak mu pomůžete k vítězství,“ vysvětlil, proč Ronalda začal čím dál častěji stavět na lavičku.