Přijde City o režiséra? Atletico Madrid chce zkusit hodit udičku de Bruynemu a nabízí sedmdesát milionů eur!

Přijde City o režiséra? Atletico Madrid chce zkusit hodit udičku de Bruynemu a nabízí sedmdesát milionů eur!

Pep Guardiola má na de Bruynem a jeho distribuci přihrávek postavenou v podstatě celou hru. Může si jej eventuálně dovolit ztratit?   

Sedmdesát milionů získaných mezi jiným za aktuální prodej Matheuse Cunhy do Wolverhamptonu  hodlá Atletico Madrid investovat velmi ambiciózně. Do hráče považovaného za jednoho z nejlepších světových playmakerů, belgického záložníka Kevina de Bruyneho. Jedenatřicetiletý hráč je sice v Manchesteru City v osmé sezóně pevně usazen, jeho současný kontrakt nicméně vyprší v létě 2025 a záložník dal už dopředu najevo, že prodloužit nehodlá a bude si chtít vyzkoušet další výzvu. Mimo Anglii.

Atletico se jej hodlá pokusit získat a přetáhnout za Pyreneje ještě o nějakou chvíli dřív. Podle španělského listu Todofijaches jsou jak kouč Atletica Diego Simeone, tak sportovní ředitel klubu Andrea Berti, velkými fandy belgického středopolaře a uprostřed svojí zálohy by si jej opravdu dokázali představit. Přičemž oba sázejí podle spekulací španělských novinářů, že Atletico ve španělském plánu de Bruyneho může hrát významnou roli, když Barcelona i Real staví své záložní řady na perspektivnějších hráčích. Nemluvě o tom, že City by dozajista nebylo ochotno dodat konkurenci v Lize mistrů takovou posilu. 

Z druhé strany otázka samozřejmě zní, jak tuto iniciativu vezme de Bruyne a City. Hráč by mohl mít tendenci svou chuť na změnu prostředí urychlit, zvlášť pokud by se mu třeba v letošní sezóně podařilo s City získat vysněnou trofej za vítězství v Lize mistrů. City by naopak muselo zvážit, zda si může dovolit přijít o svého dvorního režiséra.  Zatím mnoho alternativ pro de Bruyneho roli na hřišti Pep Guardiola nemá.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.