Nejtěžší pracovní pozice? Ta v Chelsea, má jasno Potter

Nejtěžší pracovní pozice? Ta v Chelsea, má jasno Potter

Další nepříjemnou zkouškou dnes musí projít manažer Chelsea Graham Potter. V dohrávce 7. kola v malém londýnském derby odjíždí na půdu Fulhamu a favoritem jsou Blues jen zcela minimálním.

Graham Potter to po přesunu z Brightonu do Chelsea nemá vůbec jednoduché. Aktuálně jej trápí početná marodka a londýnský velkoklub výrazně strádá. Propadl se až na desátou pozici ligové tabulky a po potupné porážce 0:4 vypadl i z FA Cupu.

Na listině zraněných má nadále kvalitního záložníka N´Gola Kantého, chybí i krajní beci Ben Chilwell a Reece James. Potíže současně mají také ofenzivní hvězdy Christian Pulišič, Armando Broja a Raheem Sterling, v dnešním utkání na půdě Fulhamu neuvidíme ani Wesleyho Fofanu, Rubena Loftuse-Cheeka či Edouarda Mendyho.

Fanoušci Blues nicméně ztrácí trpělivost a Graham Potter si začíná uvědomovat, že mu dost možná dochází čas. Již po utkání s Manchesterem City totiž fans žádali vyhazov Pottera a vyvolávali jména Thomase Tuchela a Romana Abramoviče.

Potter přesto nic nevzdává, jedním dechem ale dodává, že nejtěžší práce ve fotbale je právě ta v Chelsea. "Mám maximální respekt k předchozím vlastníkům a k tomu, čeho všeho dosáhli. Je to fantastické," uvedl podle agentury AFP Potter na předzápasové tiskové konferenci.

"Bohužel už tu ovšem nejsou a vše se docela rychle změnilo. Stalo se hodně věcí a my se musíme pokusit vše vybudovat znovu. Stále je to ale Chelsea, stále tu jsou požadavky a očekávání. Myslím si, že toto je pravděpodobně ta nejtěžší práce ve fotbale. A to především kvůli změnám ve vedení a také kvůli očekáváním, která tu lidé mají," dodal Potter.

Ten také jednal s několika klíčovými hráči Blues ohledně dalšího směřování sezóny. Více se můžete dočíst zde

 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.