Horejš dostal do Pelty dárek. Trenér chce to do obrany vnést řád a mým cílem ji bude stabilizovat, říká Král

Horejš dostal do Pelty dárek. Trenér chce to do obrany vnést řád a mým cílem ji bude stabilizovat, říká Král

Za Jabloncem dorazil na herní kemp ve Španělsku stoper Jan Král, jehož severočeské značce ze Střelnice zapůjčil na příštích šest měsíců belgický celek KAS Eupen.

Pro třiadvacetiletého rodáka z Nového Boru, který má v domácí nejvyšší soutěži bilanci 39 zápasů a čtyř gólů, půjde po Mladé Boleslavi a Hradci Králové o třetí klubovou zastávku v rámci FORTUNA:LIGY...

"Kontaktovat mě pan Pelta a vzápětí jsem byl ve spojení s trenérem Davidem Horejšem. Jednání bylo rychlé a hned si vše sedlo. Mluvil jsem s trenérem o tom, co ode mě čeká. Chce to do obrany vnést nějaký řád a tohle bude můj cíl, stabilizovat obranu. Samozřejmě to někdy nejde hned, ale budu se od prvního dne snažit to plnit," uvedl v prvním interview pro stránky fkjablonec.cz perspektivní zadák, jenž se v minulosti mihl také ve Varnsdorfu.

Návrat do české nejvyšší soutěže jako krok zpět nebere. Naopak je to pro něj další výzva. "Určitě to neberu jako krok zpět. Já můžu pomoct Jablonci a Jablonec může pomoct mě v další kariéře," doplnil obránce, který svého času hostoval také v německém Aue.

Na nové adrese bude Král nastupovat s číslem 32 a úplně do neznáma nejde. "Řekl bych, že skoro se všemi se znám, když jsme proti sobě nastupovali. Ale znám se s Honzou Chramostou, se kterým jsem byl v Mladé Boleslavi, s Kubou Martincem jsem byl v Hradci a jsou tu i další kluci, co jsem potkal v reprezentaci," uzavřela nejnovější akvizice aktuálně čtrnáctého celku prvoligové tabulky.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.