Obhájce titulu byl blízko další ztrátě. Tottenhamu nestačilo na body ani dvougólové vedení

Dohrávka sedmého kola anglické Premier League mezi Manchesterem City a Tottenhamem nabídla fanouškům nezapomenutelnou podívanou, která skončila výhrou domácích 4:2. Příznivci Citizens na Etihad Stadium zprvu ztuhli po chybě Edersona, jejíž potrestání Dejanem Kuluševskim ze 44. minuty rychle následovala další branka Spurs. Po změně stran však došlo k bleskovému obratu, jenž už v 63. minutě dokonal Riyad Mahrez. Dvougólové poločasové manko se přitom The Sky Blues povedlo v historii Premier League otočit teprve podruhé z 55 pokusů.

Manchester City - Tottenham 4:2

Branky: 63. a 90. Mahriz, 51. Álvarez, 53. Haaland - 44. Kulusevski, 45.+2 Emerson Royal.

Citizens po prohře s Manchesterem United značně utrpěli ve stíhací jízdě Arsenalu, na prahu poloviny sezony tak potřebovali své zaváhání napravit. V cestě jim stál pátý Tottenham, který v posledním kole taktéž ztratil všechny body právě s vedoucími Kanonýry. V souboji s úřadujícím mistrem ho nečekalo nic snadného, poslední dvě vzájemná klání však opanovali právě Spurs.

Kouč domácích Pep Guardiola mnohé překvapil výběrem základní sestavy, v níž se objevil mladý bek Rico Lewis a naopak scházel hvězdný Kevin De Bruyne. Jeho rozhodnutí se dlouho zdálo být správným, jelikož ofenzivní snahy Citizens vypadaly značně nebezpečněji. Světlemodré však znovu trápil neduh posledních týdnů, kterým byla přesnost střelby. Tentokrát se k zakončení mezi tři tyče dostali až v závěru úvodního dějství, proti tečovanému pokusu Lewise zpoza vápna i unikajícímu Erlingu Haalandovi ovšem skvěle zasáhl Hugo Lloris. Jeho protějšek Ederson naopak ve 44. minutě zpackal rozehrávku a nabídnutou šanci proměnil v úvodní gól Tottenhamu Kuluševski. Ještě do přestávky navíc Harry Kane ukázkově zabojoval ve vápně o míč a napálil ho na Edersona. Ten ho vyrazil pouze na hlavu Emersona Royala a Kohouti vedli o dva góly.

Jenže domácí se z kabiny vrátili hladoví a brzy bylo nejen sníženo, ale rovnou vyrovnáno. Nejprve zmatek ve vápně využil ke skórování Julián Álvarez a v 53. minutě udeřil hlavou z prostoru malého vápna i jeho útočný kolega Haaland. Hosté se vzchopili na sklonku odehrané hodiny hry, kdy Kuluševski perfektně potáhl míč po pravé straně a naservíroval ho Ivanovi Perišičovi, zkušený Chorvat ale i kvůli teči Lewise šanci nevyužil. A tak opět udeřili domácí, když Mahrez po individuální akci propálil Llorise střelou na bližší tyč. Guardiolovi svěřenci se pak zbytečně nehnali za dalšími trefami, přesto se ještě jedné v závěru dočkali. Dlouhý nákop Edersona propadl až k Mahrezovi, který technickým přehozením brankáře uzavřel gólový účet zápasu.

Manchester City si tak nevídaným obratem spravil náladu po nevydařeném derby a proti Tottenhamu bral tři body. V příštím kole vyzve 22. ledna od 15 hodin opět doma Wolves. Kohouti nastoupí o den později na hřišti Fulhamu.