Bundesligu i Premier League už zná. Připíše si Duda zkušenost také se Serií A? Vysvobodit z Kolína ho chce tento klub...

Bundesligu i Premier League už zná. Připíše si Duda zkušenost také se Serií A? Vysvobodit z Kolína ho chce tento klub...

Kolín nad Rýnem, který zahájil bundesligové roznesením Werderu Brémy (7:1), by mohl ještě v tomto přestupovém okně opustit dlouholetý slovenský reprezentant Ondrej Duda.

Osmadvacetiletý záložník se kouči Steffenu Baumgartovi nevešel ani do dvacetičlenné nominaci na onen zápas a ten dal přitom přednost jak juniorovi Justinu Diehlovi, tak Mathiasi Olesenovi, jenž předtím odehrál v německé nejvyšší soutěži necelých 100 minut čistého času.

I z těchto indicií jednoznačně vyplývá, že je Duda na odchodu a není se čemu divit. Minulý ročník končil s bilancí dvou branek a žádné asistence a v té nynější se zatím na skórování nijak nepodílel.

Podle serveru express.de by mohl zamířit do Serie A a ač byl spojován také se Salernitanou, kde už působí jeho krajan Norbert Gyömbér, o něco blíže by měl mít do Hellasu Verona.

Bývalý chlebodárce Antonína Baráka, který potřebuje posily i kvůli současné velmi nelichotivé osmnácté pozici, už měl dokonce zaslat do Německa konkrétní nabídku a nyní se čeká na vyjádření 1. FC, s tím, že alternativou by mohlo být také půlroční hostování s opcí.

V roce 2020 přicházel někdejší středopolař Legie Varšava, Herthy Berlín i Norwiche do Kolína za 7 milionů eur, jeho nynější cena podle transfermarkt.com je o tři miliony eur nižší.

Real hledá náhradu za stárnoucího Benzemu. Vyvoleným kanonýrem by se mohl stát nejlepší střelec italské ligy

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.