Noví cizinci v lize: Výhrou v jackpotu může být australský dravec, Slavia má druhého Deliho. Vytouženou posilu získal i Slovan

PŘED SEZONOU

Už tento víkend začne jarní část Fortuna:ligy, v níž fanoušci uvidí hned několik nových tváří. A samozřejmě i těch ze zahraničí. Kdo z nich se stane trefou do černého? Vybrali jsme pro vás pět nejzajímavějších cizinců, které se během zimy povedlo zlákat do české nejvyšší soutěže.

Victor Olatunji (23 let, FC Slovan Liberec)

zdroj: FC Slovan Liberec

Nizozemec Mick van Buren už je sice pryč, na jeho místo ale dorazil další zajímavý útočník se zahraničním pasem. Možná ne tak rychlý, zato vyloženě kladivo do vápna. Silný při hře tělem, výborný ve vzduchu. Taková ji vizitka nigerijského šutéra Victora Olatunjiho, jenž dorazil na půlroční hostování s opcí z kyperské Larnaky. Tam sice za podzim vstřelil jen dva góly, v soubojové české lize by však mohl najít uplatnění.
"Po odchodu Van Burena jsme potřebovali nového hrotového útočníka. Jelikož nás opustil Max Talovjerov, tak i hráče použitelného do standardních situací. O Victora jsme měli zájem už v létě, ale Larnaka jej nepustila, protože hrála skupinu Evropské ligy," uvedl liberecký trenér Luboš Kozel. “Může to být big deal,“ napsal na Twitter bývalý záložník Slovanu a dnes televizní expert Zdeněk Folprecht.