Noví cizinci v lize: Výhrou v jackpotu může být australský dravec, Slavia má druhého Deliho. Vytouženou posilu získal i Slovan

PŘED SEZONOU

Už tento víkend začne jarní část Fortuna:ligy, v níž fanoušci uvidí hned několik nových tváří. A samozřejmě i těch ze zahraničí. Kdo z nich se stane trefou do černého? Vybrali jsme pro vás pět nejzajímavějších cizinců, které se během zimy povedlo zlákat do české nejvyšší soutěže.

Dimitrij Kamenovič (22 let, AC Sparta Praha)

zdroj: AC Sparta Praha

Může to být trefa do černého i šlápnutí vedle. Tak jako tak, posila z římského Lazia nepřichází do Česka každý den. Teď se to povedlo, byť je třeba také zmínit, že se srbský zadák Dimitrij Kamenovič ve Věčném městě takřka vůbec neprosadil. Dokonce je podle některých tamních médií považován za jednu z nejhorších posil v dějinách klubu. On i Sparta ovšem věří, že na Letné výrazně pookřeje. Proto přichází na dlouhodobé hostování, které Pražany nebude nic stát. Pouze se uvázali hradit jeho gáži. “Klub ho sledoval už delší dobu. Má velmi dobrou levou nohu, je hodně silný v defenzivě a využitelný jako bek i stoper. Jeho plusem navíc je, že se rozvíjel ve velmi náročném prostředí římského Lazia. Sice nebyl tak vytížený, my jsme ale přesvědčení, že by nám mohl hodně pomoci,“ uvedl o mladém stoperovi trenér Priske.