Šest hráčů, kteří mohou být předmětem rozmluv mezi Rosickým a Priskem v souvislosti s letním přestupovým oknem?

Sparta sice ztrácí na čelo FORTUNA:LIGY sedm bodů, nicméně ani tak nepřestala snít o třináctém českém titulu a sportovní úsek kvůli tomu nadělil trenérskému štábu během zimní přestávky hned čtyři nové zahraniční akvizice. O tom, jak vydatně se bude zbrojit v létě, rozhodnou nadcházející měsíce, s tím, že na potenciálním seznamu přání sportovního ředitele Tomáše Rosického a hlavního trenéra letenského áčka Briana Priskeho samozřejmě nefigurují výhradně cizinci

Abdallah Gning (Teplice)

Čtyřiadvacetiletý senegalský rychlík Abdallah Gning na sebe nejprve upozornil v druholigové Vlašimi a svou zajímavost následně potvrdil také na teplických Stínadlech.

Jiří Jarošík ho vyslal do všech šestnácti podzimních klání a prvoligový debutant se mu za to odvděčil šesti trefami a třemi gólovými asistencemi, díky čemuž se stal nejproduktivnějším sklářem.

Gningovi mimořádně vyšla i zimní příprava. Proti Gabale vstřelil dvě branky a výhru 2:1 zařídil v podstatě sám a proti Rapidu Vídeň byl zase jediným střelcem svého souboru při prohře 1:3.

Aktuálně to vypadá, že se ve žlutomodrém dresu momentálně neumí zapsat do střelecké listiny nikdo jiný, než on. Jiří Jarošík už se vyjadřoval o jeho budoucnosti i v průběhu zimy a jen velmi nerad by ho ztratil. O kometě soutěže už se však v branži moc dobře ví a pokud udrží nastolený trend, na severu Čech má před sebou posledních pět měsíců.

Foto: FK Teplice