Hložek trefou pomohl k výhře Leverkusenu, Dortmund venku přetlačil Mohuč

Hráči Bayernu Mnichov neuspěli ani ve druhém duelu jarní části německé ligy, v 17. kole remizovali na svém hřišti 1:1 s Kolínem nad Rýnem. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při remíze Hoffenheimu 2:2 se Stuttgartem. Lipsko deklasovalo 6:1 domácí Schalke a nejméně do středy se dostalo na druhé místo neúplné tabulky. Nováček soutěže, kterému dnes opět chyběl zraněný záložník Alex Král, zůstává na poslední příčce.

Kolín se v Mnichově ujal vedení ve čtvrté minutě po rohovém kopu, na zadní tyči dorazil míč do brány Schirí a navázal na dvougólové představení z minulého kola. Bayern po páteční remíze 1:1 s Lipskem zachránil alespoň bod až v 90. minutě zásluhou Kimmichovy rány o břevno.

Také Hoffenheim vybojoval doma bod až závěru. Stuttgart brankami Guirassyho a Enda otočil vývoj utkání, v 78. minutě ale byl vyloučen Ahamada a hosté vedení neudrželi. Ve čtvrté minutě nastavení srovnal druhou trefou v zápase nejlepší střelec týmu Kramarič. Hoffenheim bodoval po čtyřech utkáních a udržel před svým soupeřem 13. místo.

Lipsko v součtu s remízou s Bayernem navázalo na vydařený závěr podzimu a prodloužilo sérii bez porážky na 15 soutěžních zápasů. Favorit rozhodl čtyřmi góly v prvním poločase, dvakrát se trefil útočník Silva. Schalke prohrálo v lize potřetí za sebou.

Útočník Adam Hložek druhým gólem v německé lize pomohl Leverkusenu k vítězství 2:0 nad Bochumí. Bayer vyhrál páté bundesligové utkání za sebou. Brankář Jiří Pavlenka dvakrát inkasoval a Brémy v duelu 17. kola podlehly Unionu Berlín 1:2. Celek z německé metropole se posunul o tři body za vedoucího obhájce titulu Bayern Mnichov.

Leverkusen, jemuž kvůli zranění chybí jiný český útočník Schick, poslal do vedení v osmé minutě z penalty Tapsoba. Hložkova chvíle přišla v 53. minutě, kdy si na přední tyč naběhl na Wirtzovu přihrávku. Sparťanský odchovanec zaznamenal třetí soutěžní trefu za Bayer. Jeho tým je díky úspěšné sérii osmý.

Brémy otevřely skóre ve 14. minutě zásluhou Piepera. Domácí obránce ale o chvíli později pokazil zpětnou přihrávku na Pavlenku a Haberer srovnal. Ihned po změně stran dokonal obrat hlavou Behrens. Werder nebodoval čtvrté kolo po sobě.

Freiburg remizoval s Frankfurtem 1:1. Oba týmy mají po 31 bodech stejně jako Dortmund. Borussia se na ně dotáhla díky triumfu 2:1 v Mohuči, který hostům ve třetí minutě závěrečného nastavení zajistil Reyna.

Augsburg zdolal Mönchengladbach 1:0. Bavorský celek vyhrál po osmi kolech a opustil barážovou příčku.

Schalke - Lipsko 1:6

Branky: 56. Kozuki - 7. a 44. Silva, 15. Henrichs, 45.+2 Werner, 83. Olmo, 89. Poulsen

Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 1:1

Branky: 90. Kimmich - 4. Schirí

Hertha Berlín - Wolfsburg 0:5

Branky: 74. Svanberg, 31. Arnold z pen., 34. Wind, 72. Baku, 86. Marmúš)

Hoffenheim - Stuttgart 2:2

Branky: 11. a 90.+4 Kramarič - 45.+5 Guirassy, 77. Endo

Mohuč - Dortmund 1:2

Branky: 2. I Če-song - 4. Ryerson, 90.+3 Reyna