Čtyři tváře, které už nemají Slavii co dát a úřadující vicemistr z Vršovic by šlapal i bez jejich přičinění?

I když Slavia během zimního přestupového okna udala jak Sora (Genk), tak Usora (LASK), rozloučila se s Tiéhim (Wigan) pořád ještě může zmizet také Olayinka (Crvena Zvezda), její kádr je pořád velmi široký.

Ibrahim Traoré (34 let, záložník)

Srdcař z Pobřeží slonoviny sehrál v posledních čtyřech pěti letech ve Slavii velmi důstojnou roli, nicméně mezi ty, kteří by nikdy neslezli ze hřiště, nikdy nepatřil.

Je však pravdou, že si hodně odehrál v evropských pohárech, do kterých prvně nakoukl ještě v dobách, kdy oblékal trikot Zlína.

Jen za Slavii pak nasbíral bývalý objev druholigového Táborska od ročníku 2018/2019 úctyhodných dvaapadesát pohárových startů, což je porce, na kterou nedosáhla ani řada jiných respektovaných tváří z české reprezentace.

Traoré už má svůj věk. Letos ho čeká oslava pětatřicátých narozenin a smlouvu v Edenu má ještě na rok a půl, což by mohl "doklepat" v současném režimu pravidelného náhradníka či žolíka (na podzim v lize se zastavil na 321 odehraných minutách).

Po definitivním ukončení profesionální kariéry by ho navíc mohl čekat bonus v podobě funkcionářské spolupráce. Máme za to, že něco již se slávistickým vedením naťuknul.

Foto: SK Slavia Praha