Čtyři tváře, které už nemají Slavii co dát a úřadující vicemistr z Vršovic by šlapal i bez jejich přičinění?

I když Slavia během zimního přestupového okna udala jak Sora (Genk), tak Usora (LASK), rozloučila se s Tiéhim (Wigan) pořád ještě může zmizet také Olayinka (Crvena Zvezda), její kádr je pořád velmi široký.

Jakub Hromada (26 let, záložník)

S košickým rodákem to během jeho slávistického dobrodružství vypadalo všelijak a také on už byl jednu dobu jednou nohou pryč z Edenu.

Slavii sice po příchodu z Viktorie Plzeň patří již pět a půl roku, ovšem žádný závratný počet soutěžních utkání za ni neodehrál.

V Edenu ho však přibrzdily i zdravotní potíže a nějakou dobu se tak musel rozehrávat v oblíbeném slávistickém "odkladišti" na stadionu U Nisy, kde je doma Slovan Liberec.

Moc dobře to s ním nevypadalo ani ve chvíli, kdy ho trenérský štáb nezařadil i kvůli dlouhému trestu na soupisku pro evropské poháry, nicméně bývalý hráč Janova či Pro Vercelli nerezignoval a v průběhu podzimu celkem ožil.

Důkazem budiž jedenáct vystoupení ve FORTUNA:LIZE a další dva starty v MOL Cupu. Vzhledem k tomu, že poměrně nedávno podepisoval nový kontrakt až do 30. června 2025 a je mu pořád teprve 26 let, je možné, že se jeho slávistická karta začíná obracet správným směrem až nyní.

Počkejme si však na jeho jarní vytížení v rámci boje na dvou různých frontách.

Foto: SK Slavia Praha