Deset věcí, na které se můžeme těšit v co nevidět startující jarní fázi FORTUNA:LIGY

PŘED SEZONOU

Po zimní pauze je FORTUNA:LIGA zpět a v jarní fázi má rozhodně co nabídnout. Pardubice se vrací do své domoviny, Sparta zkouší další akci se zahraničními hráči a Pavel Vrba se pokusí zachránit Zlín mezi elitou. Sobotní restart soutěže toho ale nabízí mnohem více. Mimo jiné i otázky, jak si povede Peltův vysněný trenér David Horejš na zraněními zmítané jablonecké Střelnici, jestli dokáží posílení Bohemians Praha 1905 atakovat vysněnou TOP 6 či zda obstojí trenérský tandem Tomáš Zápotočný - Marek Nikl také při své premiéře v nejvyšší soutěži…

VAR by do hry neměl zasahovat tolik

Systém VAR na podzim zasahoval do hry někdy výrazněji, než by si někteří fanoušci přáli. Jarní fáze sezóny by ale v tomto ohledu měla přinést změnu. "Minimum zásahů s maximálním efektem, to je nyní naše krédo. VAR by měl odstraňovat jen zjevné chyby a s rozhodčími jsme vše probírali,“ uvedl předseda komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR Radek Příhoda.

100 branek za sezónu? Reálné to je

V šestnácti podzimních zápasech nasázela Slavia 51 branek a může útočit na rekordních sto branek v jedné sezóně. Lepší gólový průměr měl na podzim pouze Bayern Mnichov, což je pro svěřence kouče Jindřicha Trpišovského obrovská pocta. Slavii by měli na jaře táhnout Ondřej Lingr, Václav Jurečka či Ewerton, otázkou je, jakou úroveň nám ukáže Peter Olayinka, který po sezóně Eden opustí. 

Foto: SK Slavia Praha