Deset věcí, na které se můžeme těšit v co nevidět startující jarní fázi FORTUNA:LIGY

PŘED SEZONOU

Po zimní pauze je FORTUNA:LIGA zpět a v jarní fázi má rozhodně co nabídnout. Pardubice se vrací do své domoviny, Sparta zkouší další akci se zahraničními hráči a Pavel Vrba se pokusí zachránit Zlín mezi elitou. Sobotní restart soutěže toho ale nabízí mnohem více. Mimo jiné i otázky, jak si povede Peltův vysněný trenér David Horejš na zraněními zmítané jablonecké Střelnici, jestli dokáží posílení Bohemians Praha 1905 atakovat vysněnou TOP 6 či zda obstojí trenérský tandem Tomáš Zápotočný - Marek Nikl také při své premiéře v nejvyšší soutěži…

Zůstane defenziva Viktorky nepřekonatelná i přes zdravotní patálie?

Osm čistých kont a jen deset inkasovaných branek. Defenziva Plzně se na podzim činila, jenže hned na úvod ji čeká nebezpečný Hradec Králové, navíc bez několika defenzivních opor. Mimo hru je nadále Radim Řezník, zdravotní potíže má Mohamed Tijani a jen poločas stihl v přípravě odehrát Václav Jemelka. 

Naváže Řezníček na životní podzim?

Nejlepším střelcem dosavadního průběhu FORTUNA:LIGY je Jakub Řezníček s jedenácti přesnými zásahy, jen jediný přitom zaznamenal z pokutového kopu. Útočník brněnské Zbrojovky je jen dvě branky od vyrovnání své nejpovedenější sezóny v nejvyšší české soutěži a všeobecně se očekává, že takový počin si připíše na své konto velmi brzy. Otázkou zůstává, zda nejlepším kanonýrem ročníku zůstane i po posledním kole.

Foto: FC Zbrojovka Brno