Deset věcí, na které se můžeme těšit v co nevidět startující jarní fázi FORTUNA:LIGY

PŘED SEZONOU

Po zimní pauze je FORTUNA:LIGA zpět a v jarní fázi má rozhodně co nabídnout. Pardubice se vrací do své domoviny, Sparta zkouší další akci se zahraničními hráči a Pavel Vrba se pokusí zachránit Zlín mezi elitou. Sobotní restart soutěže toho ale nabízí mnohem více. Mimo jiné i otázky, jak si povede Peltův vysněný trenér David Horejš na zraněními zmítané jablonecké Střelnici, jestli dokáží posílení Bohemians Praha 1905 atakovat vysněnou TOP 6 či zda obstojí trenérský tandem Tomáš Zápotočný - Marek Nikl také při své premiéře v nejvyšší soutěži…

Najde Kozák lepší útočiště na zlínské Letné?

Na Slovácku útočník Libor Kozák neuspěl. S Martinem Svědíkem měl mít menší rozpory, do hry se nedostával pravidelně a nakonec vstřelil jen jednu ligovou branku. Nové útočiště našel Kozák nedaleko, pro svůj boj o záchranu jej získal Pavel Vrba a Zlín věří, že Kozák najde zpět mušku, kterou v Maďarsku ztratil. 

Svědík podepsal, opory zůstaly. Zaútočí Slovácko potřetí na TOP 4?

Ačkoliv o hráče Slovácka byl znovu značný zájem, klub v zimě opustil jen výše zmíněný Libor Kozák. I když jedním dechem dodejme, že na odchodu je gólmanská jednička Filip Nguyen. Toho ale nahradí Milan Heča a tak Martin Svědík, který ve středu podepsal nový kontrakt do léta roku 2025, se tak může plně soustředit na jarní fázi. Slovácko je aktuálně osmé, velmi rádo by ale potřetí v řadě ukončilo sezónu na čtvrté pozici, která znovu zajišťuje evropské poháry. 

Čtyři tváře, které už nemají Slavii co dát a úřadující vicemistr z Vršovic by šlapal i bez jejich přičinění?

Šest hráčů, kteří mohou být předmětem rozmluv mezi Rosickým a Priskem v souvislosti s letním přestupovým oknem?

Foto: FC Slezský Opava