Vydra, Mabil a ti další. Tohle jsou největší ligové úlovky na zimním trhu s hráči!

PŘED SEZONOU

Už tento víkend odstartuje jarní část FORTUNA:LIGY, která rozhodne o vítězích a poražených. A také o tom, jaký z celků přes zimu nejlépe vyztužil svůj kádr. Dres změnilo spoustu hráčů, ne všichni se však stanou skutečnými posilami. Redakce eFotbal.cz vybrala pět největších jmen, která o pauze doplnila některý z ligových týmů.

5, Jan Král (23 let, FK Jablonec)

Zajímavou posilou, byť (nejspíš) jen na půl roku, by měl být i mladý stoper Jan Král. Svými výkony v dresu Hradce zaujal půlku ligy, ze všech nabídek si v létě zvolil tu z belgického Eupenu. Když vypadl ze sestavy, šéf Jablonce Miroslav Pelta začal okamžitě žhavit dráty. A nakonec dosáhl svého. Talentovaný zadák by měl být hlavní zbraní, jež na jaře vytáhne mužstvo do bezpečnějších vod tabulky.

“Mluvil jsem s trenérem o tom, co ode mě čeká. Chce to do obrany vnést nějaký řád a tohle bude můj cíl, stabilizovat obranu. Samozřejmě to někdy nejde hned, ale budu se od prvního dne snažit to plnit. Určitě to neberu jako krok zpět. Já můžu pomoct Jablonci a Jablonec může pomoct mně v další kariéře," prohlásil Král v rozhovoru pro klubové stránky. 

Foto: FK Jablonec