Nejmladší tým je v Liberci, nejstarší na Slovácku. Nejvíce cizinců na soupisce mají Slavia s Baníkem

Zdejší prvoligový kolos zvaný FORTUNA:LIGA se po delší pauze opět rozjede již v sobotu odpoledne a to v Ďolíčku, ve Štruncových sadech a na Městském stadionu Miroslava Valenty, s tím, že ještě ten samý den bude pozornost upřena také na Andrův stadion, kam dorazí po úspěchu lačnící Sparta. V souvislosti s vypuknutím druhé poloviny ročníku 2022/2023 jsme se zaměřili na několik statistických zajímavostí. Znáte věkové průměry všech šestnáctí účastníků? Tušíte, kdo je nejstarší a kdo zase nejmladší hráč soutěže? Vybavíte si, kolik je v jednotlivých klubech cizinců a kdo ze stále aktivních fotbalistů má na kontě nejvíce startů či gólových zápisů? Pokud neznáte odpověď na vše, gratulujeme, ale na lepším místě jste se právě teď ocitnout nemohli.

Nejmladší hráči:

Benjamínkem soutěže je jihočeský mladíček Ondřej Čoudek, jenž debutoval ve FORTUNA:LIZE už v dubnu loňského roku a to proti Mladé Boleslavi.

Obránce, který oslavil plnoletost teprve na podzim, nasbíral v tomto soutěžním ročníku dva soutěžní starty - jeden v lize a jeden v domácím poháru.

Protože noví trenéři Dynama Tomáš Zápotočný a Marek Nikl sází na mladou krev, jeho vytížení na Střeleckém ostrově by mohlo mít vzestupnou tendenci.

Osmnáctileté teenagery mají ve svých kádrech také Pardubice a Baník Ostrava, v jejichž kádrech vykukují Jakub Tecl, respektive Matěj Šín, jenž se nedávno vyléčil z vážného onkologického onemocnění a ve Slezsku je znovu součástí prvního týmu Pavla Hapala.

1. Ondřej Čoudek (České Budějovice) - 18 let (narozen 25. října 2004),

2. Jakub Tecl (Pardubice) - 18 let (narozen 28. srpna 2004),

3. Matěj Šín (Ostrava) - 18 let (narozen 2. srpna 2004).

Foto: FC Baník Ostrava