Nejmladší tým je v Liberci, nejstarší na Slovácku. Nejvíce cizinců na soupisce mají Slavia s Baníkem

Zdejší prvoligový kolos zvaný FORTUNA:LIGA se po delší pauze opět rozjede již v sobotu odpoledne a to v Ďolíčku, ve Štruncových sadech a na Městském stadionu Miroslava Valenty, s tím, že ještě ten samý den bude pozornost upřena také na Andrův stadion, kam dorazí po úspěchu lačnící Sparta. V souvislosti s vypuknutím druhé poloviny ročníku 2022/2023 jsme se zaměřili na několik statistických zajímavostí. Znáte věkové průměry všech šestnáctí účastníků? Tušíte, kdo je nejstarší a kdo zase nejmladší hráč soutěže? Vybavíte si, kolik je v jednotlivých klubech cizinců a kdo ze stále aktivních fotbalistů má na kontě nejvíce startů či gólových zápisů? Pokud neznáte odpověď na vše, gratulujeme, ale na lepším místě jste se právě teď ocitnout nemohli.

Nejvíc startů:

Protože si Milan Petržela udržel rychlost a výbušnost i ve svých devětatřiceti letech, stále je součástí plánů kouče Martina Svědíka, pod jehož vedením by mohl dokonce útočit na bájnou hranici 500 prvoligových vystoupení.

Momentálně je explzeňský křídelník na metě 467 a vysněnému číslu by se mohl znovu o něco více přiblížit na konci tohoto ročníku, v němž je ještě třeba sehrát odvety a poté nadstavbu. Pakliže mu vydrží forma i zdraví, nesmazatelně vejít do dějin by mohl již v příští sezoně 2023/2024.

Do klubu ligových legend se dostávají fotbalisté s 300 a více zápasy. Hranice 400 už však není zdaleka pro každého a z aktivních borců už ji překonali pouze Václav Procházka ze Zlína a Josef Jindřišek z Bohemians Praha 1905. Nynější svěřenec Jaroslava Veselého už si ovšem asi může nechat o zmíněné pětistovce pouze zdát.

1. Milan Petržela (Slovácko) - 467,

2. Václav Procházka (Zlín) - 434,

3. Josef Jindřišek (Bohemians) - 411. 

Foto: FC Trinity Zlín