AC Milán dostalo na San Siru nařezáno od Sassuola, Juventus ztratil s Monzou

Hráči Interu Milán v 18. kole italské ligy zvítězili na hřišti poslední Cremony 2:1 a na druhém místě tabulky vystřídali městského rivala AC, který má k dobru nedělní zápas se Sassuolem. O výhru se zasloužil dvougólový střelec Lautaro Martínez.

Favorit ale musel výsledek otáčet, protože už v 11. minutě se nejlepší střelec Cremony Okereke napřáhl zpoza vápna a překonal Onanu. Hned za deset minut ale využil Martínez dobré postavení ve vápně k vyrovnání a v 65. minutě čerstvý mistr světa s Argentinou dokonal obrat. Na kontě má v sezoně už 11 branek a je třetí v tabulce střelců o dva góly za vedoucím Osimhenem z Neapole.

"Nerazzuri" napravili domácí zaváhání s Empoli a přiblížili se na deset bodů k vedoucí Neapoli, která bude rovněž hrát až v neděli. Cremona v lize stále čeká na první výhru.

FC Turín díky dvěma gólům v poslední desetiminutovce remizoval v Empoli 2:2. Český obránce David Zima chyběl v nominaci hostujícího celku. Empoli i přes ztrátu vítězství v lize neprohrálo pošesté v řadě a je desáté, Turín má o bod víc a další jeden ztrácí z osmého místa na pohárové příčky.

Bergamo zvítězilo nad předposlední Sampdorií Janov 2:0 po gólech dánského reprezentanta Mähleho a Nigerijce Lookmana, který v tomto kalendářním roce dal už pátý gól a s 12 brankami je druhý mezi kanonýry Serie A. Atalanta se minimálně do neděle posunula před oba římské kluby na čtvrté místo. Sampdoria prohrála počtvrté v řadě.

Fotbalisté mistrovského AC Milán utrpěli v italské lize druhý debakl za sebou, ve 20. kole nečekaně podlehli na domácím stadionu 2:5 Sassuolu. O jednoznačnou výhru outsidera na San Siru se zasloužil zejména Domenico Berardi, autor gólu a tří asistencí. Doma podlehl také Juventus, jenž nestačil na nováčka z Monzy a prohrál 0:2.

Milánský favorit nezačal utkání špatně, Giroudovu branku v osmé minutě ale odvolal videorozhodčí kvůli ofsajdu. Hosté následně odskočili díky dvěma brankám z protiútoků: nejprve se v 19. minutě trefil Defrel, o tři minuty později na něj navázal Frattesi. Domácí sice okamžitě snížili zásluhou Giroudovy hlavičky, po půlhodině hry ale skóroval Berardi.

Hned v úvodu druhého dějství přidal čtvrtou branku hostů z pokutového kopu Lauriente a v 79. minutě Berardi přihrál na gól Henriquemu. O dvě minuty později už pouze zkorigoval skóre Origi.

AC obdržel na svém hřišti pět branek poprvé od roku 1997, kdy podlehl Juventusu 1:6. Milánský tým navíc v úterý prohrál na hřišti Lazia Řím 0:4 a ve dvou po sobě jdoucích ligových zápasech inkasoval čtyři góly poprvé v historii. Obhájce titulu čeká na výhru už čtyři kola, Sassuolo si naopak připsalo první vítězství po osmi ligových zápasech.

Lazio se dostalo do vedení v osmé minutě. Po rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval stoper Casale a překonal brankáře hostů. Hodně práce měl následně gólman Lazia Provedel, který v 27. minutě čelil nebezpečnému Jovičovu pokusu. V úvodu druhé půle se však už po Gonzálezově střele natahoval marně.

Ke konci utkání měla více příležitostí Fiorentina, všechny šance však Provedel zlikvidoval. V posledních vteřinách ještě Barák hlavou prodloužil roh na zadní tyč, v pádu zakončující Milenkovič ale trefil pouze břevno.

Monza navázala na poslední ligové střetnutí s Juventusem, ve kterém v září doma zvítězila 1:0. Porazit "Starou dámu" se jí podařilo i v Turíně díky povedenému prvnímu poločasu. V 18. minutě otevřel skóre Ciurria, který po Machínově průnikové přihrávce zakončil razantně na přední tyč. Před přestávkou přidal druhý gól Mota po povedené kličce brankáři.

AC Milán - Sassuolo 2:5
Branky: 24. Giroud, 81. Origi - 19. Defrel, 21. Frattesi, 30. Berardi, 47. Lauriente z pen., 79. Henrique

Juventus Turín - Monza 0:2
Branky: 18. Ciurria, 39. Mota

Lazio Řím - Fiorentina 1:1
Branky: 8. Casale - 49. González

Neapol - AS Řím 2:1
Branky: 17. Osimhen, 86. Simeone - 75. El Shaarawy

Udinese - Hellas Verona 1:1

Branky: 22. Samardžič - 4. vlastní Becao