Atlético slaví výhru na půdě Pamplony, Real Madrid pouze remizoval se San Sebastianem

Barcelona v 19. kole španělské ligy zvítězila na hřišti Girony 1:0 a v čele tabulky máí náskok šesti bodů před druhým Realem. Madridský celek má k dobru nedělní zápas se třetím San Sebastianem.

Jedinou branku zápasu dal v 61. minutě Pedri. Barcelona díky němu natáhla ligovou sérii bez porážky na devět zápasů, potřetí za sebou navíc neinkasovala. Girona je dvanáctá s odstupem čtyř bodů od sestupového pásma.

Fotbalisté Sevilly si na domácí půdě poradili s posledním Elche 3:0, dva góly dal Nasírí. Hosté v sezoně ještě nezvítězili.

Cádiz porazil 2:0 Mallorcu, doma neprohrál už poosmé v řadě a opustil sestupové pásmo. Hosté naopak potvrdili, že na hřištích soupeřů se jim v poslední době nedaří a potřetí za sebou venku prohráli bez vstřelené branky. Od pohárových pozic je na desátém místě dělí tři body.

Betis Sevilla zvítězil na hřišti Getafe 1:0, rozhodl z penalty pět minut před koncem Iglesias. Nejlepší střelec týmu se s devíti góly dotáhl na Karima Benzemu na třetím místě tabulky střelců. Iglesias si ze značky pokutového kopu udržuje v La Lize stoprocetní úspěšnost, v lize se takto prosadil už popatnácté. Betis drží poslední pohárovou příčku s náskokem tří bodů na sedmou Osasunu. Getafe prohrálo počtvrté v řadě a je na hraně sestupu.

Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 19. kole španělské ligy Osasunu Pamplona 1:0. Zápas rozhodl ve druhé půli gólem střídající Saúl Ňíguez. Valladolid po čtrnácti letech zdolal Valencii.

Atlético se do gólových příležitostí začalo dostávat až ve druhém dějství, Griezmannova individuální akce však brankou neskončila. V 72. minutě se ke střele zpoza vápna odhodlal domácí Moreno a Oblak musel tečovaný pokus vyrazit.

O dvě minuty později padl jediný gól utkání. De Paul přihrávkou z vlastní půle poslal Saúla do úniku a zkušený španělský záložník zakončil přesně na přední tyč. K vítěznému gólu stačilo Saúlovi pouze deset minut na hřišti.

Od roku 2009 čekal Valladolid na výhru nad Valencií, v dnešním zápase o ní rozhodl v poslední minutě základní hrací doby kanadský útočník Larin. Ten zužitkoval Machísův centr a střelou v pádu překonal Mamardašviliho. Valladolid zvítězil po pěti prohrách za sebou, ve kterých navíc nevstřelil ani jednu branku.

Hráči Villarrealu podlehli ve španělské lize Vallecanu 0:1 a prohráli po pěti zápasech, během kterých nasbírali čtyři vítězství. O porážce pátého týmu tabulky v utkání 19. kola rozhodl v 70. minutě Sergio Camello. Villarreal ztrácí na čtvrté Atlético Madrid tři body a před šestým Betisem Sevilla se drží jen o skóre.

Camello utekl po levé straně domácímu obránci Raúlu Albiolovi a střelou na vzdálenější tyč překonal gólmana Filipa Jörgensena, který míč rukou tečoval, ale zastavit ho nedokázal. Jednadvacetiletý útočník dal pátý ligový gól v sezoně a dotáhl se na nejlepšího střelce Vallecana Isiho Palazóna.