Slavia ve druhé půli přetlačila Jablonec, Liberec se nakonec rozloučil smírně s Pardubicemi

Prvním střelcem jarní části FORTUNA:LIGY se stal Tomáš Chorý, Hradec Králové ale v Plzni duel senzačně otočil a senzace je na světě! V dalších dvou zápasech uspěli domácí. Jak Bohemians, tak Slovácko může děkovat střídajícím hráčům. V Praze dvěma góly rozhodl David Puškáč, Slovácku výhru zařídil Daniel Holzer. V závěrečném utkání sobotního programu se zrodila remíza, Sigma si podělila body se Spartou.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Branka: 70. Holzer. Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Pečenka. ŽK: Vecheta, Kadlec - Hora, Králik, Broukal. Diváci: 2714.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Havlík, Daníček - Petržela (76. Duskí), Kohút (62. Kim Sung-pin), Brandner (62. Holzer) - Vecheta (87. Šašinka). Trenér: Svědík.

Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Králik, Skovajsa - Čolič, Čermák, Hellebrand (79. Matoušek), Hora - Potočný (87. Hais), Zajíc (62. Adediran). Trenér: Nikl.

Fotbalisté Slovácka zvítězili v 17. kole první ligy nad Českými Budějovicemi 1:0. Jedinou branku vstřelil v 70. minutě střídajicí Daniel Holzer. Tým z Uherského Hradiště doma v lize bodoval naplno potřetí za sebou, vyhrál čtvrté z posledních pěti kol a v neúplné tabulce poskočil na šestou příčku. Jihočechům nevyšla soutěžní premiéra pod novou trenérskou dvojicí Marek Nikl, Tomáš Zápotočný a v nejvyšší soutěži prohráli čtvrtý z posledních pěti duelů. Od první barážové příčky je nadále dělí dva body, Jablonec navíc odehrál o zápas méně.

V šesté minutě nabídl faulující Hora domácím možnost trestného kopu z 20 metrů. Havlík ji ale nevyužil a poslal míč nad břevno. Na delší dobu to byla jediná střelecká příležitost Slovácka.

Budějovice nepřijely pouze bránit, aktivním napadáním znemožňovaly domácím rozehrávku a mohly být odměněny i gólem. Ve 12. minutě zachytil Hora špatný odkop Nguyena z prostoru mimo velké vápno, z voleje z 35 metrů vypálil na prázdnou branku, ale Kadlec míč těsně před čárou odkopl.

Vyrovnaná partie se odehrávala i v dalším průběhu první půle. Ve 28. minutě střílel ve slibné pozici těsně vedle Kohút. Na druhé straně obrana Slovácka zblokovala pokus Hellebranda, těsně mimo skončila i hlavička Kalabišky.

Bojovný duel pokračoval i po přestávce. Dvakrát se o první gól utkání hlásil Reinberk, nejprve byla jeho střela zblokována a podruhé jej vychytal Janáček. Domácí hru oživil příchodem Korejce Kim Sung-pina, který připravil tutovku Vechetovi, jehož pokus zastavili až těsně před branou obránci Dynama.

V 70. minutě rozveselil zmrzlé tribuny střídající Holzer. Naběhl si za obranu na měkký centr Havlíka a zblízka otevřel skóre. Hosté se nevzdali, v posledních minutách se snažili o tlak, jenže zkušený domácí tým výhru uhájil. V nastavení trefil ještě Kim Sung-pin tyč. Svěřenci trenéra Svědíka neprohráli s Jihočechy pátý z posledních šesti ligových duelů.

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 1:2 (1:1)

Branky: 6. Chorý - 43. Smrž, 72. Pudhorocký. Rozhodčí: Machálek - Hájek, Antoníček - Adámková (video). ŽK: Leibl, Ryneš (oba Hradec). Diváci: 8135.

Plzeň: Staněk - Holík (59. Kaša), Pernica, Jemelka, Havel - Bucha (75. Květ), Kalvach - Kopic (75. Durosinmi), Vlkanova (59. Vydra), Mosquera (79. Jirka) - Chorý. Trenér: Bílek.

Hradec: Reichl (67. Bajza) - Klíma, Čech, Leibl - Kodeš, Smrž - Gabriel, Pudhorocký (90.+6 Harazim), Novotný - Ryneš, Matěj Koubek (90.+3 Kubala). Trenér: Miroslav Koubek.

Fotbalisté Plzně v úvodu jarní části první ligy doma překvapivě podlehli Hradci Králové 1:2. Západočeští obhájci titulu vedou neúplnou tabulku o dva body před druhou Slavií, která má k dobru nedělní zápas s Jabloncem.

Favorita poslal do vedení v duelu 17. kola už v šesté minutě Tomáš Chorý, ale krátce před pauzou odpověděl Vojtěch Smrž. V 72. minutě dokonal obrat Východočechů Petr Pudhorocký při svém debutu v nejvyšší soutěži.

Hradec v lize uspěl po sérii tří porážek a poskočil na čtvrtou příčku. "Votroci" vyhráli v Plzni ligový duel poprvé od 28. února 1999, před dnešním zápasem tam prohráli šestkrát v řadě.

Plzeňští otevřeli skóre už v šesté minutě. Kalvach z rohu našel Chorého, jenž hlavičku umístil pod břevno. Nejlepší týmový střelec zaznamenal 10. ligový gól v sezoně a ztrácí jeden zásah na vedoucího kanonýra soutěže Řezníčka z Brna.

Chorý mohl o chvíli později zvýšit, ale zblízka přestřelil. Ideálně zblízka nezakončil ani Jemelka a branku hostů ve 24. minutě minul technickou střelou také aktivní Holík.

Královéhradečtí v závěru prvního poločasu převzali iniciativu a po několika náznacích ve 43. minutě vyrovnali. Po rychlém brejku a Rynešově přihrávce se Smrž trefil do horního růžku.

V úvodu druhého dějství mohl Viktorii vrátit náskok Mosquera, ale po nechtěné Kodešově přihrávce zblízka trefil tyčku. Jinak se domácí v ofenzivě hodně trápili.

Na závěrečnou půlhodinu naskočila do hry plzeňská zimní posila Vydra. Reprezentační útočník, vracející se po operaci kolena, v přípravě neodehrál ani minutu. Třicetiletý Vydra nastoupil v české lize poprvé od května 2010. Krátce nato se po vzdušném souboji s Chorým zranil hostující brankář Reichl a v 67. minutě musel přenechat místo náhradníkovi Bajzovi.

Východočeši nadále působili lepším dojmem. Ryneš ještě ve velké šanci minul, ale v 72. minutě se k odraženému míči dostal úplně volný Pudhorocký a díky Havlově teči překonal bezmocného gólmana Staňka.

Viktoria měla v závěru tlak a sahala po vyrovnání. Vydra v nastavení zblízka nepropálil Bajzu a slovenský brankář poté zneškodnil i hlavičku další střídající posily Durosinmiho.

Bohemians 1905 - FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 55. a 74. Puškáč. Rozhodčí: Hocek - Vodrážka, Váňa - Kocourek (video). ŽK: Gning, Jarošík (trenér, oba Teplice). Diváci: 3312.

Bohemians: Jedlička - Hůlka, Petrák, Křapka (36. Vondra) - Köstl, Jánoš (84. Jindřišek), Čermák, Kovařík (46. Puškáč) - Prekop (84. Matoušek), Hála (75. Dostál) - Drchal. Trenér: Veselý.

Teplice: Grigar - Vondrášek (4. Chaloupek), Knapík, Hybš - Hyčka (76. Radosta), Kučera (46. Dramé), Mareček, Urbanec - Čičovský (63. Sy) - Gning, Žák (63. Kodad). Trenér: Jarošík.

Fotbalisté Bohemians v 17. kole první ligy porazili doma 2:0 Teplice a v neúplné tabulce se posunuli na páté místo. Dvěma góly v 55. a 74. minutě rozhodl střídající útočník David Puškáč. Severočeši podlehli dnešnímu soupeři i podruhé v tomto ročníku a jsou dvanáctí.

Pražané v prvním utkání jarní části navázali na poslední domácí zápas se Zlínem (3:2) a před svými fanoušky vyhráli podruhé v sezoně. V roli hostů navíc zdolali na stadionu v Ďolíčku Pardubice. "Skláři" prohráli venku počtvrté v řadě a na hřištích soupeřů jsou se čtyřmi body nadále druhým nejhorším týmem soutěže.

V základní sestavě Bohemians se chystal po takřka 15 letech k ligovému comebacku záložník Morávek, jenž se vrátil před sezonou z německého Augsburgu. Trojnásobný reprezentant ale těsně před začátkem z nominace vypadl, místo něj nastoupil ke 150. startu v nejvyšší soutěži Hála. Soutěžní premiéru za "Klokany" si odbyli hosté z Plzně Čermák s brankářem Jedličkou, na druhé straně se v lize poprvé od začátku představil záložník Čičovský.

Kouč Jarošík musel už ve čtvrté minutě stáhnout ze hry zraněného Vondráška. V domácím dresu ze stejného důvodu nedohrál první půli další obránce Křapka. Na hrotu teplického útoku byl znovu nejvýraznější postavou Senegalec Gning, jenž po individuální akci připravil dvě velké šance Urbancovi. Zejména v té první z 19. minuty měl třicetiletý záložník na noze úvodní branku, z malého vápna ale ve vyložené šanci minul.

Nejnebezpečnější střelu na bránu tak měli v prvním poločase domácí. V závěru nastavení vypálil Prekop z hranice vápna, Grigar ale jeho ránu dokázal vytěsnit mimo tři tyče.

Domácí kouč Veselý poslal do druhé půle místo Kovaříka do hry druhého klasického útočníka Puškáče a změna se mu vyplatila. V 55. minutě ještě Drchal trefil ve dvojité šanci nejprve Grigarovu nohu a následně tyč, z následující akce ale kmenový hráč Sparty našel před prázdnou bránou Puškáče a ten pohodlně zakončil.

Pražané ve druhém dějství dominovali. Drchal mohl krátce po úvodním gólu navýšit skóre, Grigar ale opět vytáhl vynikající zákrok. Pojistku tak přidal až čtvrthodinu před koncem znovu Puškáč, jenž hlavou prodloužil do sítě Jánošův centr z pravé strany. Devětadvacetiletý útočník je s pěti ligovými trefami nejlepším střelcem týmu.

Domácí si výsledek bez problémů pohlídali a dnešního soupeře zdolali v lize v Ďolíčku počtvrté v řadě. Severočeši se střelecky neprosadili ani ve druhém vzájemném duelu sezony nejvyšší soutěže.

Sigma Olomouc - Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 45.+1 Navrátil - 10. Čvančara. Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Podaný - Petřík (video). ŽK: Trefil, Zifčák - Haraslín, Vydra, Friis (asistent trenéra). Diváci: 7126.

Olomouc: Trefil - Pokorný, Beneš, Vraštil - Zifčák, Breite, Ventúra (85. Vodháněl), Zmrzlý (90.+10 Zlatohlávek) - Navrátil (63. Zorvan) - Růsek (86. Spáčil), Chytil. Trenér: Jílek.

Sparta: Kovář - Vitík, Panák, Sörensen (13. Vydra, 75. Kamenovič) - Wiesner (75. Mejdr), Sadílek, Ladislav Krejčí II, Zelený - Čvančara (58. Mabil), Haraslín - Kuchta (75. Minčev). Trenér: Priske.

Fotbalisté Sparty v 17. ligovém kole jen remizovali v Olomouci 1:1 a už počtvrté za sebou nedokázali vyhrát úvodní zápas jarní části sezony. Pražany poslal v 10. minutě do vedení Tomáš Čvančara, ale v úvodní minutě nastavení první půle srovnal Jan Navrátil. V 11. minutě nastavení zblízka trefil hostující Filip Panák tyč.

Pražané nedokázali naplno využít odpolední porážky obhájce titulu z Plzně a na vedoucí Viktorii ztrácejí z třetího místa v tabulce šest bodů. V neděli se může do čela soutěže dostat Slavia. Sparta ztratila body po třech kolech a na Hané v lize nezvítězila popáté z posledních šesti duelů. Sigma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou neprohrála a je pátá.

Oba týmy podle očekávání nastoupily v rozestavení s třemi stopery. Do sparťanské základní sestavy se nedostala ani jedna ze zimních posil, poprvé od 8. října naskočil do soutěžního zápasu uzdravený letenský kapitán Ladislav Krejčí mladší.

Pražané udeřili hned ze své první velké šance. Čvančara v 10. minutě po Haraslínově přihrávce napřáhl z hranice vápna a přízemním pokusem s pomocí tyče překonal Trefila. Šestým gólem potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce v ligové sezoně. Už ve 13. minutě musel kvůli zranění střídat hostující stoper Sörensen, jehož nahradil mladík Vydra.

Hanáci se snažili o vyrovnání, ale do výrazné šance se jim nedařilo dostat ani po sérii rohů po půlhodině hry. Naopak v 41. minutě po rychlém brejku přepadl přes domácího brankáře Trefila Haraslín a sudí Zelinka nařídil penaltu pro Spartu. Po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru ale svůj verdikt změnil a letenskému křídelníkovi udělil žlutou kartu za simulování.

Chvíli nato bylo s hosty ještě hůře. Růsek v úvodní nastavené minutě první půle ve vápně vyhrál hlavičkový souboj s Panákem a Navrátil v akrobatické pozici zády k brance obloučkem překonal Kováře. Sparťanský gólman si na balon lehce sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Pražané v lize inkasovali po 360 minutách.

Šest minut po pauze si mohli vzít sparťané vedení zpět, Kuchtovu hlavičku ale zblokoval obránce těsně nad. Na opačné straně v dobré palebné pozici špatně trefil míč Breite. V 58. minutě museli Pražané podruhé kvůli zranění střídat, po Vraštilově nešťastném úderu na zemi do hlavy opustil střelec vedoucí branky Čvančara trávník na nosítkách a do hry se dostala zimní posila Mabil.

Australský účastník nedávného mistrovství světa hru Letenských rozhýbal. V 90. minutě špatně odhadl jeho centr z rohu brankář Trefil, ale domácí se štěstím odolali. V dlouhém nastavení trvajícím nakonec 11 minut mohly udeřit oba týmy. Nejprve po dvou rozích neuspěli domácí, ještě blíže byla Sparta, ale Haraslín v akrobatické pozici minul a Panák zblízka v závěru hlavičkou trefil jen tyč.

Slavia Praha - FK Jablonec 5:1 (1:1)

Branky: 76. a 85. M. Jurásek, 12. Jurečka, 65. Van Buren, 67. Lingr - 45.+6 Jovovič. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Machač - Kocourek (video). ŽK: Šulc (Jablonec). Diváci: 13.742.

Slavia: Kolář - Schranz (46. Douděra), Ousou, Santos, D. Jurásek - Hromada, Ševčík - Jurečka (46. M. Jurásek), Lingr (72. Provod), Olayinka (80. Ewerton) - Tecl (61. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Jablonec: Surovčík - Surzyn, Akpudje, Král, Souček - Považanec, Kratochvíl - Černák (80. Patrák), Šulc, Jovovič (46. Pleštil) - Ikaunieks (68. Chramosta). Trenér: Horejš.

Fotbalisté Slavie v úvodním utkání jarní části první ligy rozstříleli Jablonec 5:1. Pražané vyhráli šesté kolo po sobě a poprvé od září se dostali do čela tabulky o bod před obhájce titulu Plzeň, která v sobotu doma nečekaně podlehla Hradci Králové 1:2. Severočeši prohráli šest z posledních sedmi kol a venku v lize nebodovali počtvrté v řadě. Nadále jim tak patří první barážová příčka.

Utkání 17. kola načal gólově slávista Václav Jurečka, v dlouhém nastavení úvodního dějství vyrovnal Vladimir Jovovič. "Sešívaní" rozhodli mezi 65. až 85. minutou, kdy se trefili střídající Mick van Buren, Ondřej Lingr a dvakrát další příchozí hráč z lavičky Matěj Jurásek.

Slavia před úvodním výkopem představila Edenu novou posilu z Norska, devatenáctiletého záložníka Zafeirise. Také se rozloučila s gólmanem Kovářem, jenž po konci kariéry bude působit jako manažer A-týmu.

Domácí se prosadili z první vážné akce v 11. minutě. Lingrův rohový kop hostující obránce Souček netrefil ideálně, míč se dostal k Jurečkovi na malé vápno a ten nezaváhal. Jeho čtvrtou branku v ligové sezoně ještě posvětil videorozhodčí (VAR) Kocourek. Po necelé půlhodině hry se Jurečka prosadil z dalšího rohu hlavou. Tentokrát však sudí Černý po konzultaci s VARem gól odvolal.

Střelec úvodní branky se druhého zásahu nedočkal ani o chvíli později, po něm neuspěl ani kapitán Tecl. Místo toho v šesté minutě nastavení první půle srovnal Jovovič krásnou ranou zpoza vápna pod břevno. Srbský hráč se radoval z třetí trefy v ročníku nejvyšší soutěže.

Slavia ale na rozdíl od Plzně a městského rivala Sparty, která remizovala 1:1 v Olomouci, nepřipustila v úvodním jarním kole zaváhání. V 65. minutě Pražanům vrátil vedení Van Buren po necelých čtyřech minutách na hřišti. Nizozemský útočník napřáhl před vápnem a ranou k tyči nedal Surovčíkovi šanci. V tabulce střelců se 10. gólem v sezoně dotáhl na druhého Chorého z Plzně. Předchozích devět branek ale zaznamenal v dresu Liberce, kde na podzim hostoval.

Za další dvě minuty Van Buren přihrál do běhu Lingrovi a domácí záložník v šestnáctce prostřelil jabloneckého gólmana. V ligové sezoně vstřelil osmou branku.

Poté přišly dva momenty Matěje Juráska. V 76. minutě Olayinka prodloužil Van Burenovu nahrávku a Jurásek z hranice pokutového kopu udeřil. O devět minut později jeho jmenovec David poslal dlouhý nakopávaný balon, stoper Král ho nedůrazně odvrátil a Matěj Jurásek se opět nemýlil.

Devatenáctiletý záložník vstřelil podruhé v kariéře v jednom ligovém duelu dvě branky. Předtím se mu to povedlo loni v listopadu proti Ostravě, kdy do hry také naskočil jako náhradník.

Slavia doma před necelými 14 tisíci diváky vyhrála i devátý zápas ligové sezony a je tam nejlepším týmem soutěže. S 56 brankami má nejlepší útok ligy. Třetí Spartě odskočila na sedm bodů.

Vršovičtí v lize s Jabloncem neprohráli v jedenáctém utkání za sebou (z toho 10 vítězství). Doma v nejvyšší soutěži ho porazili pošesté v řadě, v posledních pěti duelech navíc s celkovým skóre 22:1.

Slovan Liberec - FK Pardubice 1:1 (1:0)

Branky: 40. Olatunji - 47. vlastní Plechatý. Rozhodčí: Orel - Ratajová, Mokrusch - Berka (video). ŽK: Vliegen, Ghali - Šimek. Diváci: 1508.

Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Prebsl, Plechatý - Fukala, Červ, Višinský (74. Rabušic), Valenta (74. Doumbia), Preisler (88. Mészáros) - Olatunji (62. Rondič), Ghali (62. Frýdek). Trenér: Kozel.

Pardubice: Nita - Icha (5. Kostka), Vlček, Hranáč, Helešic - Vacek - Pikul (46. Lima), Janošek, Hlavatý (87. Šimek), Tischler - Černý (73. Krobot). Trenér: Kováč.

Fotbalisté Liberce na úvod jarní části ligové sezony doma jen remizovali s posledním týmem tabulky Pardubicemi 1:1. Favorizované Severočechy poslala ve 40. minutě do vedení zimní posila Victor Olatunji, ale dvě minuty po přestávce hosté srovnali zásluhou vlastního gólu domácího Dominika Plechatého.

Pardubičtí v lize podruhé za sebou remizovali 1:1 a bodovali potřetí z posledních čtyř kol. V tabulce ztrácejí pět bodů na čtrnáctý Jablonec a jeden bod na patnáctý Zlín, který má ale večerní utkání k dobru. Liberec vyhrál jediné z posledních čtyř kol a je devátý.

V pardubické brance si odbyl premiéru rumunský gólman Nita, kterého získali Východočeši na hostování ze Sparty. Za občasného sněžení začali aktivněji domácí, v páté minutě propadl míč ve vápně k Višinskému, ale jeho zakončení v poslední chvíli zablokoval obránce. Vzápětí museli hosté střídat, zraněného obránce Ichu nahradil Kostka.

Východočeši se oklepali a ve 20. minutě poprvé výrazně zahrozili. Vlček po centru z hloubi pole po souboji s gólmanem Vliegenem trefil míč hlavičkou a vysoký oblouček dopadl na břevno. Branka by však kvůli těsnému ofsajdu neplatila. Liberecký gólman dostal za faul na hostujícího stopera žlutou kartu.

Po 39 minutách udeřili domácí. Rohový kop propadl až na zadní tyč k Červovi a jeho zpětnou přihrávku před branku doklepl zblízka do sítě Olatunji. Nigerijská zimní posila z Larnaky skórovala hned v prvním soutěžním utkání za Liberec. Následně Preisler zpoza vápna vystřelil kousek nad.

Vstup do druhé půle domácím vůbec nevyšel. Ve 47. minutě nacentroval z rohového kopu hostující Janošek a Plechatý si smolně srazil míč do vlastní sítě. Pardubičtí po vyrovnání ožili a v 65. minutě mohli otočit stav. Na malém vápně zakončoval Černý, ale domácí zadák jeho pokus zblokoval.

Za dalších šest minut pak Vliegen vyrazil Janoškovu ránu zpoza vápna na roh. Liberečtí po prostřídání přidali a v 73. minutě vypálil Plechatý kousek nad hostující branku. Když se pak na opačné straně další dalekonosnou střelou neprosadil znovu ani agilní Janošek, rozešly se týmy smírně. Pardubičtí v lize v Liberci poprvé bodovali po předchozích dvou porážkách 1:4.

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 0:0

Rozhodčí: Batík - Paták, Kříž - Machálek (video). ŽK: Suchomel, Mareček, Kubista - Hrabina. Diváci: 1064.

M. Boleslav: Šeda - Kubista, Suchý, Donát - Suchomel, Mareček (85. Stránský), Matějovský (46. Škoda), Dancák (45. Žitný), Fulnek - Skalák (56. Kušej), Ladra. Trenér: Hoftych.

Brno: Berkovec - Hrabina, Hlavica, Šural, Divíšek - Texl, Blecha (76. Nečas) - Fousek (7. Hladík), Ševčík (90. Falta), Alli (76. Pachlopník) - Řezníček. Trenér: Dostálek.

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 17. kole první ligy remizovali doma 0:0 s nováčkem Brnem. Zbrojovka tak po srpnové výhře 3:1 bodovala se Středočechy i ve druhém vzájemném duelu sezony a po přerušení třízápasové série porážek v neúplné tabulce drží desáté místo. Mladá Boleslav neprohrála potřetí za sebou a je osmá.

V utkání úvodního kola jarní části se v základních sestavách představila jediná zimní posila, v domácím dresu nastoupil na pravém kraji obrany Suchomel, který hostuje ze Sparty. Oba trenéři museli do sestavy sáhnout kvůli zraněním ještě v první půli - brněnského Fouska nahradil už v sedmé minutě Hladík a na druhé straně v závěru úvodního dějství přepustil Dancák místo Žitnému.

Bojovný první poločas mnoho gólových příležitostí nenabídl. Nejnebezpečnějším hráčem byl nejlepší ligový střelec Řezníček. Brněnský útočník nejprve po čtvrthodině vypálil po Alliho individuální akci pouze do Šedovy náruče a krátce před odchodem do kabin trefil v dvojité šanci hlavičkou tyč. Mladoboleslavští zahrozili pouze Ladrovým pokusem zpoza vápna, s nímž si Berkovec poradil.

Po změně stran se obraz hry výrazněji nezměnil, aktivnější ale byli hosté. Po hodině hry se Šeda blýskl při Alliho ráně a následně vychytal i Řezníčka. V závěru se probudili i domácí. Po několika náznacích se v největší šanci dostal k hlavičce Škoda, jenž podobně jako brněnský kanonýr poslal míč hlavou do brankové konstrukce. Pouhých 1064 diváků v Lokotrans Areně tak v mrazivém počasí branku nevidělo.

Zbrojovka zakončila podzim s 10 inkasovanými góly ve třech ligových duelech, na jaře ale hned při první příležitosti udržela čisté konto. Brankář Berkovec tak stylově oslavil svůj 150. ligový start. Středočeši v nejvyšší soutěži doma neprohráli s Brňany podesáté v řadě.

Trinity Zlín - Baník Ostrava 1:1 (0:1)

Branky: 57. Kozák - 41. J. Klíma. Rozhodčí: Szikszay - Caletka, Volf - T. Klíma (video). ŽK: Cedidla, Fillo, Fantiš, Bartošák - Kuzmanovič, Fleišman. Diváci: 4237.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Kolář, Bartošák - Didiba, Hlinka - Fillo (64. Janetzký), Fantiš (82. Vukadinovič), Čanturišvili - Kozák (81. Balaj). Trenér: Vrba.

Ostrava: Laštůvka - Juroška, Pojezný, Lischka, Fleišman - Kaloč, Miškovič (90.+3 Šín) - Cadu (85. Jaroň), Kuzmanovič (74. Buchta), Plavšič (90.+3 Šehič) - J. Klíma (74. Tijani). Trenér: Hapal.

Fotbalisté Zlína při soutěžní premiéře trenéra Pavla Vrby remizovali v 17. kole první ligy doma s Ostravou 1:1. Hosty poslal do vedení ve 41. minutě Jiří Klíma, po změně stran vyrovnal Libor Kozák. Zlínští tak v nejvyšší soutěži přerušili sérii čtyř porážek, přesto zůstávají předposlední v tabulce. Vrba, který až do poloviny října vedl Baník, nezačal angažmá u "Ševců" vítězstvím. Ostravští v této ligové sezoně venku ještě nevyhráli a jsou desátí.

Hosté z Ostravy měli výraznou převahu v hledišti, ale na hřišti patřil úvod Zlínu. Hned ve druhé minutě vyzkoušel domácí Fantiš pozornost brankáře Laštůvky střelou z dálky a Bartošák z levé strany poslal do šestnáctky dva nebezpečné centry.

Slezanům na hrotu chyběl jejich nejlepší střelec Almási, který se v přípravě zranil. V koncovce se ho snažil nahradit záložník Plavšič, který během prvního poločasu třikrát zaměstnal brankáře Rakovana.

Pět minut před přestávkou do té doby téměř neviditelný útočník Klíma využil prvního zaváhání zlínské obrany a po Miškovičově přihrávce zblízka vstřelil svůj čtvrtý gól v ligovém ročníku. Povzbuzený Baník vzápětí zaútočil znovu, Kaločova povedená střela z dálky ale gólmana nepřekvapila.

Hned po změně stran mohl zvýšit Kuzmanovič, ale Rakovan svůj tým znovu podržel. Srbský záložník pak promarnil další vyloženou šanci pojistit vedení a ostravský tým to mohlo mrzet.

V 57. minutě totiž Čanturišvili vystřelil z otočky a míč se od Kozákových prsou odrazil do Laštůvkova protipohybu. Někdejší král ligových střelců tak k jednomu podzimnímu gólu v dresu Slovácka přidal hned v premiéře ve Zlíně druhý.

Čtvrt hodiny před koncem bylo utkání na několik minut přerušeno, protože pyrotechnika z ostravského sektoru zahalila hřiště mlhu. Po nucené přestávce se už skóre nezměnilo ani v šestiminutovém nastavení, přestože o šance před oběma brankami nebyla nouze.

Střídající Vukadinovič mohl hned po svém příchodu na hřiště strhnout vedení na zlínskou stranu, ale Laštůvka ho zastavil. Na druhé straně se dvakrát vytáhl Rakovan při vyložených šancích Miškoviče. Slovenský gólman tak měl největší podíl na prvním bodu "Ševců" po čtyřech porážkách. Baník v lize neprohrál se Zlínem poosmé za sebou, na hřišti soupeře počtvrté v řadě remizoval.