Teď se ukažte, varoval před druhou polovinou sezóny Arsenal a United liverpoolský Klopp

Teď se ukažte, varoval před druhou polovinou sezóny Arsenal a United liverpoolský Klopp

Jurgen Klopp varoval soupeře Liverpoolu, že budou mít co dělat, aby si udrželi své místo na vrcholu Premier League, protože pro všechny "bude život těžší".  

Nevyžádaná rada pro trenéry konkurence od Jurgena Kloppa. Tak nějak se jeví hlášky německého kouče, který - z pozice kouče, jehož Liverpool je v této sezóně značně za očekáváním a aktuálně je na až na devátém místě - se rozhodl podělit o své zkušenosti s ten Hagem a Artetou. Klopp sice v rozhovoru zaznamenáném webem 90min své soupeře pochválil za to, že se pohybují na špici tabulky, ale nezapomněl varovat hráče jako Erik ten Hag a Mikel Arteta v Manchesteru United, respektive Arsenalu, že udržet si takovou formu je opravdovou výzvou. 

"Konzistence je ve fotbale opravdu to nejkomplikovanější a uvidíme, jak to půjde ostatním týmům," řekl Klopp. "Uvidíme, jak se United a Arsenal vypořádají s drobnými výpadky, zraněními a podobnými věcmi. S blížícím se koncem sezóny každý krok bude pro každý tým o kus komplikovanější. Udržet se nahoře v lize, kvalifkovat se do Evropy, kvalifikovat se do Ligy mistrů, nemluvě o tom vyhrát titul. Bude to velmi obtížné vzhledem kvalitě ostatních týmů, penězům kolem a kvalitě trenérů," narýsoval hlavní linie problémů Arsenalu a United do druhé půlky sezóny Klopp. 

Reds by přitom měli řešit především svoje problémy, když sice patřili v posledních sezonách spolu s Manchesterem City mezi ligovou elitu, v této sezóně ale čelo vyklidili a experti míní, že se nejedná jen o výkyv formy a Liverpool potřebuje nemalou přestavbu. Především v záloze, kde se ani v lednovém končícím přestupovém období zatím nepodařilo přezbrojit. A pod tlakem Newcastlu, Fulhamu, Brightonu a Brentfordu a Reds a Kloppovi hrozí, že se příští rok budou muset obejít bez evropských pohárů.