Prvnímu muži Jablonce může být zase horko, soud se vrací ke kauze sportovních dotací...

Prvnímu muži Jablonce může být zase horko, soud se vrací ke kauze sportovních dotací...

Pražský městský soud v pondělí začne znovu projednávat kauzu rozdělování sportovních dotací na ministerstvu školství. Mezi obviněnými je bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta či někdejší náměstkyně ministerstva Simona Kratochvílová.

Za zmanipulování dotací jim soud předloni oběma uložil vězení, peněžité tresty i zákazy činnosti, odvolací senát ale následně verdikt zrušil a vrátil případ k doplnění dokazování.

Obžalobě čelí vedle Pelty a Kratochvílové také Fotbalová asociace ČR (FAČR), Česká unie sportu (ČUS), její předseda Miroslav Jansta, sekretář unie Jan Boháč a bývalý šéf ministerského odboru sportu Zdeněk Bříza. Všechny tyto obviněné původní zrušený rozsudek osvobodil.

Státní zástupce tvrdí, že Kratochvílová ovlivnila v roce 2017 výši dotací ve prospěch Peltovy FAČR a Janstovy ČUS a že mužům vynášela informace. Všichni obvinění vinu odmítají. Kvůli případu dříve rezignovala ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Kauza stála místo i Kratochvílovou a Peltu, který se svého postu ve fotbalové asociaci vzdal z vazby. Ministerstvo školství se po obžalovaných domáhá náhrady škody ve výši přes 1,1 miliardy korun. Odvolací senát ale mimo jiné zpochybnil, zda nějaká škoda mohla vzniknout.

Šest hráčů, kteří mohou být předmětem rozmluv mezi Rosickým a Priskem v souvislosti s letním přestupovým oknem?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.